TikTok’u almak isteyen sürpriz bir isim daha çıktı!


18 Ağustos 2020 Salı 10:00
TikTok’u almak isteyen sürpriz bir isim daha çıktı!

Çinli ByteDance tarafından sunulan TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki varlığı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bir süre önce çeşitli firmaların TikTok’u satın almak istediği ortaya çıkmıştı. Şimdi de son tüketici ile doğrudan iletişimi olmayan Oracle ve TikTok arasında bir görüşme olduğu yönünde yeni iddialar ortaya çıktı.

Oracle ve TikTok arasında görüşmeler yapılıyor

Kısa bir süre önce gelen yeni bilgilere göre ByteDance’in 90 gün için Amerikalı bir şirkete TikTok’u satması gerekliliğinden sonra yeni bir isim daha ortaya çıktı. Amerika’nın yazılım konusunda önemli firmaları arasında yer alan Oracle, şimdiye kadar satın alma ile ilgilendiği ifade edilen üçüncü Amerikalı şirket oldu.

oracle ve tiktok

Hatırlatmak gerekirse TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri’nde yasaklanma kararından sonra ilk olarak Microsoft’un TikTok’u satın alacağı yönünde iddialar ortaya çıkmış ve sonrasında Microsoft resmi blog yazısı ile bu görüşmeleri doğrulamıştı. Sonrasında Bill Gates tarafından Microsoft’un TikTok’u almaması gerektiği yönünde ifadeler gelmişti.

Daha sonrasında da TikTok ile daha çok ilgisi olan Twitter’ın TikTok ile görüşmeler yaptığı iddia edilmişti. Nitekim şimdi de üçüncü bir isim olarak Oracle ve TikTok arasında görüşmeler yapıldığı ifade ediliyor.

Satın alma görüşmeleri ile ilgili yeni isimler ortaya çıksa da halen daha TikTok’un tamamen mi satın alınacağı yoksa sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çalışmalarının mı alınmak istendiği bilinmiyor. Bununla birlikte ne kadarlık bir ödeme yapılmaya hazırlandığı da yine merak edilen ve henüz cevaplanmış olmayan detaylardan oluyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “TikTok’u almak isteyen sürpriz bir isim daha çıktı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Elin yabancısı üretiyor biz de kullanıyoruz bizde tık yok okadar da mühendislerimiz var yazılımcılarımız var
  Merak ediyorum acaba biz kursak yabancı ülke kullanırmı Türkiye ekonomi ve çalışma konusunda mühendisi ve yazılımcısıyla çok geride … Buda beni çok üzüyor kullandığımız cihaz malzeme ya Çin ya Amerika ya pakistan yada kore yazık

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Tiktok uygulaması yapmaya ne gerek var, zaten ülkede gereksiz birsürü kişi var (kendini fenomen ünlü sanan). Uygulama olmadan da kendini aptal yerine koyacak cok sığır var ülkede maalesef.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Tiktoku alıp kapatacaklardır umarım

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Umarım tik toku kapatmaz

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   hayır alıp kapatmayacaklar amerikalı bir şirkete satılarak amerikadaki operasyonları onlar yönetecek

" TikTok’u almak isteyen sürpriz bir isim daha çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok’u almak isteyen sürpriz bir isim daha çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok’u almak isteyen sürpriz bir isim daha çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı! Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı!
 2. 2 Huawei Watch GT 2 Pro inceleme! Huawei Watch GT 2 Pro inceleme!
 3. 3 Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme! Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme!
 4. 4 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
 5. 5 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
 6. 6 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 7. 7 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 8. 8 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 9. 9 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 10. 10 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!