TikTok Trump yönetimine dava açmaya hazırlanıyor


23 Ağustos 2020 Pazar 13:30
TikTok Trump yönetimine dava açmaya hazırlanıyor

Sosyal medya uygulaması TikTok’un sahibi ByteDance, Amerika’daki varlığını yasaklayan kararnameye itiraz etmek için yargıya gideceğini doğruladı. Trump yönetimine karşı başlatılacak yasal işlemlerin önümüzdeki haftadan itibaren gerçekleşmesini beklediğini de ekledi. TikTok dava ile yanlış olduğunu düşündüğü adımı ortadan kaldırmayı umuyor.

TikTok dava açarak usulsüzlüğü çözmeyi hedefliyor

Cnet’in aktardığı habere göre e-posta yoluyla açıklama yapan TikTok, “Hukukun üstünlüğünün göz ardı edilmemesi ve şirketimizle kullanıcılarımıza adil davranılması için söz konusu icra düzenine yargı sistemi yoluyla meydan okumaktan başka çaremiz yok” ifadelerini kullandı. 6 Ağustos’ta yaptığı açıklamada Trump, ulusal güvenlikle ilgili korkulara atıfta bulunarak  Çinli TikTok ve sahibi ByteDance’ın 90 gün içinde satılmadığı taktirde yasaklanacağından ve firmanın iştirakleriyle çalışan diğer firmaların da aynı işlemlerden geçeceğini belirtmişti. Yaklaşık bir yıldır yapıcı bir çözüm bulmaya çalıştıklarını belirten TikTok, bunun rağmen gerçeklere dikkat edilmediğinden ve hükumetle aralarındaki görüşmelerde hep bir yasal süreç eksikliği olduğundan yakındı.

TikTok dava yoluna gitmeye hazırlanıyor

Washington yönetimi, dünyaca ünlü uygulamanın Çin’in komünist hükumetine kullanıcı verilerini verdiğini iddia etmişti. Konuyla ilgili TikTok’sa defalarca yaptığı açıklamalarda böyle bir konunun söz konusu olmadığını, korkuların temelsiz olduğunu söylemişti.

Öte yandan TikTok tüm bu spekülasyonların yanında kısa süre sonra beklenen satışı gerçekleştirebilir. Microsoft, bu ayın başında şirketin ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki operasyonlarını almak için girişimleri olduğunu kabul etmişti. Apple, Oracle ve Twitter gibi firmaların da ilgilendiği satın alma girişimlerinden kimin galip çıkacağıysa belirsizliğini koruyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “TikTok Trump yönetimine dava açmaya hazırlanıyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Sizce kim alır ? 🙂

" TikTok Trump yönetimine dava açmaya hazırlanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok Trump yönetimine dava açmaya hazırlanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok Trump yönetimine dava açmaya hazırlanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 2. 2 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 3. 3 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 4. 4 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 5. 5 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 6. 6 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
 7. 7 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
 8. 8 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
 9. 9 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
 10. 10 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!