TikTok’u yasaklayan kurumlara bir yenisi eklendi!


25 Şubat 2020 Salı 17:45
TikTok’u yasaklayan kurumlara bir yenisi eklendi!

TikTok özellikle ülkemizde çekilen videolar nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kalıyor olsa da, insanların eğlenceli içerikler oluşturmasını sağladığı tartışılmaz bir gerçek.  Ancak, bu videolar özellikle kurumları rahatsız edebiliyor.

Çektiği TikTok videoları nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan askerlerden, işten kovulan havalimanı çalışanlarına kadar birçok olay duyduk. Bu kapsamda TikTok kullanımını yasaklayan kurumlara bir yenisi eklendi.

ABD, TikTok yasaklayan kurumlara bir yenisini ekledi!

ABD Senatörlerinden Chuck Schumer’in gönderdiği mektup sonrasında Ulaştırma Güvenlik İdaresi (ABD – TSA) çalışanların TikTok videoları çekmesini yasakladı.

ABD, TikTok yasaklayan kurumlara bir yenisini ekledi!

Ulaştırma Güvenlik İdaresi açıklamasında kurumun hiçbir zaman TikTok’ta içerik yayınlamadığı veya insanları TikTok’a yönlendirmediği vurgulandı. Kurumdaki az sayıda çalışanın daha önce sosyal medya hesaplarında kullanılmak üzere videolar oluşturduğu ve bunun için kişisel cihazlarını kullandıkları belirtildi.

Ulaştırma Güvenlik Dairesi’nin bağlı olduğu İç Güvenlik Bakanlığı geçtiğimiz ay devlet tarafından dağıtılan cihazlarda TikTok kullanımını yasakladı. Schumer’in gönderdiği mektupta buna atıfta bulunduğu belirtiliyor.

Başta Huawei olmak üzere son dönemde Çin ile ciddi bir ticari savaş içerisinde olan ABD hükümeti, Çin’li bir şirkete ait olan TikTok’un kullanımını yasaklamak için yoğun bir çaba sarf ediyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “TikTok’u yasaklayan kurumlara bir yenisi eklendi!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bizde yasaklanmaz tam tersi küfür ve +18 şeyler serbest bırakıldı önceden küfür hakaret içerekli şeyleri şikayet edince müdahale ediliyordu şimdi umurlarında değil eee birileri Türk’ü uyutmak istiyor uyanan bir millet hesap sorar

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kaldırılsın hatda kapatılsın tiktok Türkiye’de çünkü edepsizlik başını aldı gidiyor videolar yatak odasina kdar çekiliyor kapatılsın

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bence bizim ülkede de kritik düzeydeki yerlerde de bu tur yasaklar olmalı.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  TSK da yasaklamalıydı çoktan.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bence Tiktok tamamen kaldırılmalı.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Aynen öyle

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Eylenceli içerik oluşturulacağına bilgilendirici içerik oluşturulmasını tercih ederim bu yüzden de bu uygulama kaldırılmalı

" TikTok’u yasaklayan kurumlara bir yenisi eklendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok’u yasaklayan kurumlara bir yenisi eklendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok’u yasaklayan kurumlara bir yenisi eklendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "