TOGG Meteoroloji’nin verileriyle tasarruf yapacak


11 Şubat 2021 Perşembe 20:19
ABONE OL
TOGG Meteoroloji’nin verileriyle tasarruf yapacak

Yerli otomobil TOGG ile ilgili çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar, yerli otomobile olan heyecanı artıyor.

Elektrikli yapısının yanı sıra otonom sürüş özelliklerene de sahip olacak yerli otomobil, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile gerçekleştirilen işbirliği kapsamında, mobilite ekosisteminde öncü bir adım atıyor.

Mobilite ekosisteminde öncü adım

TOGG ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen toplantı sonucunda sağlanan işbirliği, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımlarıyla gerçekleşti.

Gerçekleşen toplantıda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve TOGG arasında “Meteorolojik Verilerin Paylaşımına İlişkin Protokol” imzalandı.

TOGG-Meteoroloji Genel Müdürlüğü ortaklaşa gerçekleştireceği çalışma kapsamında TOGG, meteorolojinin anlık verileriyle sürücüyü bilgilendirecek ve yapay zeka ile araç enerji sarfiyatını optimize edecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile TOGG arasında, meteorolojik verilerin elektronik ortamda karşılıklı paylaşılması için yapılan işbirliği, veri paylaşımı ile sürüş güvenliğine katkı sunmayı amaçlıyor.

Gerçekleşen imza törenini sosyal medya hesaplarından duyuran Mustafa Varank; TOGG-Meteoroloji Genel Müdürlüğü işbirliği, mobilite ekosisteminde öncü bir adım olacak. TOGG, meteorolojinin anlık verileriyle sürücüyü bilgilendirirken, yapay zeka ile araç enerji sarfiyatını optimize edecek. İşbirliği için bakanımıza teşekkür ediyorum.” notunu paylaştı.

Ayrıca iş birliği kapsamında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TOGG projesinin bir otomobilden daha çok bir akıllı yaşam teknolojisi olduğunu anımsattı. Varank, “İnovasyon alanında her türlü yeni fikre ve girişime de kapı aralıyor. Bu anlamda TOGG, Türkiye’deki mobilite ekosistemine de liderlik ediyor. İşte bugün Tarım ve Orman Bakanlığımız ile birlikte somut bir iş birliğine imza atıyoruz.

Bugünkü protokolle, TOGG ve Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz arasında meteorolojik verilerin paylaşımı mümkün hale geliyor. Bu imzaların salt meteorolojik bilgi paylaşımından çok daha önemli anlamlar içerdiğinin altını çizmemiz gerekiyor. TOGG-Meteoroloji Genel Müdürlüğü iş birliği, mobilite ekosistemimizde öncü bir adım olacak.” dedi.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Yav he he AQ ortada bir sey yok sallayin nasilsa sallamak parayla degil.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Çok güzel bi araba inşAllah en kisa zaman da yollarda goruruz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
24 gün önce

Ucarken turbulansa kapilik, verimliligi dusmesin diye rota cizicekmis

" TOGG Meteoroloji’nin verileriyle tasarruf yapacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TOGG Meteoroloji’nin verileriyle tasarruf yapacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TOGG Meteoroloji’nin verileriyle tasarruf yapacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme