Tone Detector artık mobilde


27 Mart 2021 Cumartesi 18:13
ABONE OL
Tone Detector artık mobilde

Chrome, Edge ve Firefox gibi tarayıcılara 2019 yılında gelen Tone Detector uygulaması, artık mobil işletim sistemlerinde de kullanılıyor. Uygulama daha net e-postalar, mesajlar ve sosyal medya gönderileri için kullanıcılara yardımcı oluyor. Örneğin Grammarly klavyenizdeki yeşil “G” simgesine dokunarak yazının resmi bir dille mi yoksa samimi bir dille mi yazılmış olduğunu anlayabileceksiniz.

Tone Detector, Grammarly Online Editor programının temelini oluşturuyor.

Tone Detector yazıdaki duyguyu anlayabiliyor

Acil bir işiniz varken duygularınızı bir metin veya özel mesaj yoluyla ifade etmede sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle Grammarly’nin iOS ve Android klavyesi artık markanın kullanışlı Ton Algılayıcısına sahip.

Tone Düzenleyicisi, yazının okuyuculara hangi duyguyla yazıldığını anlayabiliyor. Bunun için cümle yapısı, kelime seçimi ve noktalama gibi faktörleri analiz ediyor. Ancak metninizin çok kısa olmaması kaydıyla bu özellik çalışıyor. Bu nedenle kısa metin mesajlarını yazarken özellik devreye girmiyor. Dolayısıyla mesajlarınız ne kadar uzun olursa sistem o kadar kolay bir şekilde duygularınızı algılıyor.

"<yoastmark

Tone Klavyesi, kullanıcıların herhangi bir metin parçasını yazarken tonlarını, netliğini, dilbilgisini ve kelime dağarcığını geliştirmelerine yardımcı oluyor. Uygulama, içerisindeki yapay zeka ile kullanıcının yazım tonunu analiz ediyor. Bu sayede mesajınızın okuyuculara istediğiniz duyguda aktarmak için size çeşitli öneriler sunuyor.

Tone algılama özelliği, 150 karakter ve üzeri metinlerde etkinleşiyor

Öte yandan yazdığınız metni çok kısa tutmamanız gerekiyor. Sadece 150 karakter ve üzerindeki uzunluğa sahip metinlerde algılama özelliği devreye giriyor. Bunun nedeni çok kısa olan metinlerdeki duyguları anlamanın zorluğundan kaynaklanıyor. Dolayısıyla metin ne kadar uzun olursa duygular o denli açığa çıkmış oluyor. Bu özelliğin devreye girmesi hususunda geliştirici ekibin tweet gönderisine ulaşabilirsiniz.

Tone Editor’ü kullanmaya başlamak için Grammarly Keyboard’u (Android ve iOS) en son sürümüne güncellemeniz gerekiyor. Yeni özellik, tüm ücretsiz ve premium Grammarly kullanıcıları için mevcuttur.
yazarMehmet Tandoğan

1994 yılında İstanbul Eminönü'nde doğdum. Uzun yıllardır oyun ve teknolojiyle iç içeyim. Oyun sektörü ile ilgili birçok yerelleştirme çalışmasında yer aldım. SDN ailesi ile oyun ve teknoloji yolculuğumu sürdürüyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Tone Detector artık mobilde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tone Detector artık mobilde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tone Detector artık mobilde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  2. 2 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  3. 3 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  4. 4 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  5. 5 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  6. 6 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  7. 7 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  8. 8 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  9. 9 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  10. 10 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor