Tweet geri al özelliği için kötü sürpriz


20 Mart 2021 Cumartesi 23:05
ABONE OL
Tweet geri al özelliği için kötü sürpriz

Twitter’ın bu ayın başında tweet geri al ile ilgili bir özellik denediği ortaya çıktı. Twitter kullanıcılarına tweet silme imkanı verse de, tweet geri alma ve düzeltme yapmak mümkün değil. Yeni ortaya çıkan bir bilgiye göre bu düzenleme özelliği herkes için sunulmayacak.

Twitter, tweet geri alma özelliği ücretli mi olacak?

Ayın başında Jane Manchun Wong adlı uygulama geliştirici, Twitter kodlarında tweet geri al ile ilgili bir kod keşfetti. Paylaşılan tweeti geri alıp yeniden düzenleme imkanı sunan özelliğin ücretli olma ihtimali var.

Wong, bugün özellikle ilgili bir abonelik ekranı keşfetti. Twitter bir süredir ücretli üyelik için çalışıyor. Bu abonelik sisteminin içinde, tweet geri al özelliği de yer alacak gibi.

twitter, tweet geri alma, twitter ücretli üyelik

Özellikle ilgili Twitter tarafından yapılan bir ankette ortaya çıktı. Twitter ankette, ücretli üyelikle ilgili sunulması gereken özellikleri sordu. Bu özellikler arasında tweet geri alma da yer aldı.

Bu geri alma özelliğinin tam olarak atılan tweeti geri almak şeklinde çalışmayabilir. Wong’un paylaştığı GIF ekran görüntülerine bakılırsa, tweeti atmadan önce kullanıcıya belli bir süre veriliyor. Buna göre platform, bu süre içinde undo düğmesine basıp paylaşımı düzeltme imkanı tanıyacak.

Twitter, özelliğin ücretli üyelik için mi yoksa tüm üyeler için mi olacağına dair bir açıklama yapmış değil. Twitter kullanıcıları platformun kurulduğu günden beri, atılan tweetlerini yeniden düzenleme özelliğinin gelmesini bekliyor.

Yeni Twitter özellikleri

Twitter, özellikle pandemi döneminde bir çok yeniliğe imza attı. Instagram hikayeler benzeri Fletts özelliği de bunlardan biri. Sosyal medya kullanıcılarını ikiye bölen özellik, şu an için çok daha kullanışlı hale geldi.

Son zamanların trend uygulaması Clubhouse‘da Twitter’ın radarına takılan uygulamalardan. Sosyal medya devi Clubhouse benzeri sesli sohbet odalarını kısa süre önce derye soktu. İlk önce iOS üzerinde denenen özellik, Android kullanıcılarına da açılmaya başladı.

Twitter’ın son zamanlarda ise ücretli bir üyelik sistemi üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Yine çok takipçili hesaplar için de bir tür abonelik sistemi üzerinde çalışıldığı iddia ediliyor. Tweet geri alma özelliğinin de ücretli üyelik için gelme ihtimali, sosyal medya kullanıcılarını endişelendiriyor.

Sizce Twitter için ücretli üyelik sisteminin devreye girmesi, platformun ruhuna ters mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

Temsilci ile bir tanışalım. Bakacağız

" Tweet geri al özelliği için kötü sürpriz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tweet geri al özelliği için kötü sürpriz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tweet geri al özelliği için kötü sürpriz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  2. 2 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!
  3. 3 Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme! Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme!
  4. 4 Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme! Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  6. 6 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  7. 7 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  8. 8 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  9. 9 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  10. 10 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!