Okunma

Toshiba, 16 nm İşlemci Peşinde


18 Haziran 2009 Perşembe 07:14
Toshiba, 16 nm İşlemci Peşinde

Günümüzde üretilen çoğu hafıza yongası 30 nm mimariye sahip. Ve genellikle bu hafıza yongaları 45nm işlemcilerle birlikte çalışıyorlar. Toshiba hem hafıza hem de işlemci yongaları üzerinde çalıştıklarını ve mimariyi 16 nm’ye kadar indirebileceklerini söyledi. Toshiba’nın söyledikleri gerçekleşirse 16nm FET işlemciler önümüzdeki yıl içersinde kullanıma sunulacak.

Toshiba şu anda işlemci yapımında germanyum silikon malzeme kullanıyor. Bu malzeme daha küçük parçalar üretebilmek için iyi potansiyele sahip. Fakat sorun olan şey ise silikonun kontrol zorluğu. Toshiba bu zorluğu aşmak için çabalıyor aslında. Toshiba’dan yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek Tokyo 2009 VLSI sempozyumunda detaylı sonuçlar açıklanacak.

::
Toshiba’nın yatırımları karşılığını verecek mi?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Toshiba, 16 nm İşlemci Peşinde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba, 16 nm İşlemci Peşinde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba, 16 nm İşlemci Peşinde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "