Okunma

Toshiba Bir Kısmını Daha Satıyor


26 Ocak 2016 Salı 15:00
Toshiba Bir Kısmını Daha Satıyor

Toshiba yaşanılan muhasebe skandalı nedeniyle, geçtiğimiz yılı büyük zararla kapatmıştı ve Aralık ayında söz konusu kriz nedeniyle 7000 işçiyi işten çıkardığını duyurmuştu.

Son birkaç yılda 1.3 milyar dolar fazla gelir göstermesi nedeniyle zor günler geçiren firma, şimdi de yarı iletken çip projelerinin bir kısmını satmaya hazırlanıyor.

Çip çözümlerini satarak, flash bellek çözümlerine yönelik eğilimleri gerçekleştirmeyi planladığı ifade edilen firmanın söz konusu satışının otomobil bölümünü de kapsayacağı belirtildi.

16-01/26/toshiba-2.Jpeg

Büyük ölçekli hisseleri içeren alanlarda da güç kaybeden firma, geleceğe umutla bakıyor gibi gözükmüyor.

Satışa çıkarılacak çip hisselerinin, ihale sürecinin başlatıldığı, alıcılarının ise Mart civarı belli olacağı ifade edildi. Alıcılardan birisinin de elinde bu imkanları barındıran, Japonya Kalkınma Bankası olacağı düşünülüyor.

:: Toshiba’nın bu beklenmedik düşüşünü nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Toshiba Bir Kısmını Daha Satıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kısım kısım tüm şirketi sattılar 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  sevdiğim markaydı yazık oluyor nokia gibi olacaklar öyle olursa :((

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bu teknolojiyi japonyadan dışarıya çıkarmazlar. Ya başka bir japon alır yada devlet ortak olur. Japonlar şirketlerin milli kalmasına özen gösterir.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu yorum ları okuyan kişi Tolga Cem abiye söylermisin lütfen iPhone 7 Hakkı'n da ofiste neler düşünüyorsunuz diye bi vidyo yapın

" Toshiba Bir Kısmını Daha Satıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba Bir Kısmını Daha Satıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba Bir Kısmını Daha Satıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "