Okunma

Toshiba’dan 5 TB’lık Yeni Disk


07 Ağustos 2014 Perşembe 09:00
Toshiba’dan 5 TB’lık Yeni Disk

Gerek son kullanıcı pazarında gerekse endüstriyel pazarda çok çeşitli ürünler sunan Toshiba, video izleme sistemlerine yönelik 5 TB kapasiteli yeni sabit diskini tanıttı. 3,5 inç büyüklüğünde standart sabit disk ölçüleriyle gelen MD04ABA-V serisi diskler, enerji tasarrufu ve kullanım amacına uygun özelliklerle dikkat çekiyor.

Geniş kayıt cihazı desteği

4 TB ve 5 TB‘lık iki model halinde sunulan yeni disk serisi, SATA 2.6 ve 3.0 arabirimini kullanıyor. Ağ destekli ve hibrit dijital video kayıt cihazlarını da destekleyen yeni sabit disk, rakiplerine göre daha az enerji harcıyor.

14-08/07/tosh_5tb_surveillance_drive_500_story.jpg

32 HD kamera desteği

32 yüksek çözünürlüklü (HD) kameraya kadar destek sağlayan MD04ABA serisi diskler, 1 milyon saat arızalar arası ortalama süre sunuyor. Disk hızı rakamsal olarak açıklanmayan ancak “düşük” olarak belirtilen disklerin dakikada 5000 ve 6000 dönüş yapabildiği tahmin ediliyor.

:: Sabit diskte hangi markayı tercih ediyorsunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Toshiba’dan 5 TB’lık Yeni Disk konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba’dan 5 TB’lık Yeni Disk ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba’dan 5 TB’lık Yeni Disk ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "