Okunma

Hem Erişim Noktası Hem Powerline: AV500


30 Eylül 2013 Pazartesi 09:00
Hem Erişim Noktası Hem Powerline: AV500

Powerline ürünleri elektrik hattı üzerinden interneti taşıyabilen ürünler. Bu ürünlerin en önemli özelliği özellikle kararlı internet bağlantısının istendiği ya da kablo çekmenin mümkün olmadığı yerlerde tercih ediliyor.

Gelişmiş özellikler

Ağ teknolojileri alanında birçok ürünü bulunan TP-LINK‘in Powerline türünde farklı modelleri de bulunuyor. Bunlardan biri olan AV500, ailenin en yeni modellerinden biri. Ürün standart Powerline özelliklerine sahip. Yani elektrik hattı üzerinden interneti taşıyabiliyor. İnterneti elektrik hattından taşımak için AV500 kitin birini (küçük olanı) internet bağlantısının olduğu yerdeki bir prize takmak gerekiyor. Daha sonra bu aksesuara internet bağlıyoruz (ethernet ile)

İnterneti taşımak istediğimiz yerdeki prize de ikinci parçayı takınca işlem tamamlanmış oluyor. İkinci ve büyük olan parça aynı zamanda kablosuz bir erişim noktası olarak çalışabiliyor. Bu sayede interneti kablosuz olarak taşıyabildiğimiz gibi aynı zamanda kablosuz olarak da dağıtabiliyoruz.

Video inceleme

Ürünün tam özelliklerini video incelememizde anlatıyoruz:

Ethernet de var

Kablosuz ağ genişletici olan ikinci parçanın üzerinde 2 adet Ethernet çıkışı da bulunuyor. Bu sayede istediğimiz 2 farklı cihaza kablolu olarak internet bağlantısını da paylaştırabiliyoruz.

Teknik özellikler

 • Powerline kiti
 • Kablosuz ağ özelliği
 • 500 Mbps Hız desteği (elektrik hattı üzerinden)
 • 300 Mbps desteği (Kablosuz bağlantı üzerinden)
 • Elektrik hattı üzerinde 300 Metre etki mesafesi
 • Tak Çalıştır
 • Pair tuşu
 • WPS desteği
 • 2 Adet Ethernet bağlantısı
 • KDV dahil 220 TL

   

:: Bugüne kadar Powerline türü cihazlar kullandınız mı?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Hem Erişim Noktası Hem Powerline: AV500”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu cihazı aldim ama evde kullanmadım biri allah rızası için yardımcı olsun

" Hem Erişim Noktası Hem Powerline: AV500 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hem Erişim Noktası Hem Powerline: AV500 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hem Erişim Noktası Hem Powerline: AV500 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "