Okunma

Trend Micro Liderliğe Oynuyor


05 Ekim 2009 Pazartesi 16:35
Trend Micro Liderliğe Oynuyor

Trend Micro’nun ağırlıklı toplam skoru yüzde 75 (2008 testinden yüzde 5 fazla) olurken, ikinci sıradaki ürünün skoru yüzde 67 oldu.

Trend Micro, en yüksek toplam skoru almanın yanı sıra, güvenlik tehditlerine yol açan URL’leri önlemede birinci sıraya yerleşti. Şirket, farklı tiplerde tehdit içeren URL’lerin engellenmesinde ortalama yüzde 50 skor kaydeden diğer ürünlere kıyasla yüzde 79‘luk skoruyla (2008’de yüzde 68) dikkat çekti. Bu URL’ler, Cascadia Labs’in patentli sistemleri tarafından bağımsız olarak seçildi, sınıflandırıldı ve doğrulandı. Bu sistemler, Trend Micro dahil katılımcı firmaların hiçbiri tarafından ne tedarik edilmişti, ne de biliniyordu.

Cascadia Labs şu sonuca vardı: “Testlerde Trend Micro tartışmasız galip gelerek, 2008’in sonundaki testimizde elde ettiği liderliği devam ettirdi. Trend Micro, aynı zamanda, web izleme ve değerlendirme hizmetlerinin katkısıyla, güvenlik tehditlerine karşı kesin bir avantaj da sağladı. Her güvenlik kategorisinde –tehdit içeren yazılımlar, istismarlar, oltalama, vekil yazılımlar ve potansiyel olarak istenmeyen uygulamalar- Trend Micro en iyi skoru kaydetti.”

 

 

Raporun tamamını görmek için tıkla 

 

Trend Micro’nun URL filtreleme ve web güvenliği teknolojileri, günde 20 milyardan fazla URL, e-posta ve dosya sorgusunu izleyip değerlendiren Trend Micro Smart Protection Network‘ün bir parçası. Trend Micro Smart Protection Network altyapısı, buluttaki en yeni tehditleri kurumsal bir ağa girmeden önce engelleyerek, geleneksel yaklaşımlara göre daha akıllı güvenlik sunuyor. Trend Micro’nun çözüm ve hizmetlerinin altyapısını oluşturan Smart Protection Network, internet tabanlı benzersiz izleme ve değerlendirme teknolojilerini patent bekleyen korelasyon teknikleriyle birleştirerek, anında ve otomatik koruma sağlıyor. Trend Micro, günde 1 milyarın üzerinde tehdidi engelliyor.

:: Cascadia Labs’ın testlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Trend Micro Liderliğe Oynuyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ben test yapsam kendimi 1. yapardım

" Trend Micro Liderliğe Oynuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Trend Micro Liderliğe Oynuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Trend Micro Liderliğe Oynuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "