Okunma

TTNET, Google’a Rakip Oldu!


04 Haziran 2013 Salı 15:44
TTNET, Google’a Rakip Oldu!

Türkiye’deki reklamcılık sektörünün ulaştığı değer, 2012 yılı için 5,2 Milyar TL olarak gerçekleşirken internet reklamlarının bu pastadan aldığı pay, 943 Milyon TL oldu. Hızla büyüyen internet reklamcılığında aslan payını, %47 ile arama motoru reklamcılığı (Google) alıyor.

TTNET, internet kullanıcılarının ilgi alanlarına göre reklam sunmayı sağlayacak Gezinti servisiyle dijital reklamcılık ekosisteminin büyümesine destek ol ve bir anlamda Google‘a da rakip oldu.

TTNET Genel Müdürü ne dedi?

Antalya’da gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, “Reklamverene, internet kullanıcılarına ve yayıncılara önemli katkı sağlayacak bu reklamcılık modeli her büyüklükteki internet sitesinin reklam alanlarından gelir elde etmesinin ve yerel dijital yayınların reklam gelirlerini artırmasının önünü açacak. Reklamveren hedeflediği kullanıcıya ulaşabilirken kullanıcılar da bu sistemin parçası olan internet sitelerini ziyaret ettiklerinde kendi ilgi alanlarına göre reklamlar ile karşılaşacak” dedi.

İnternet tabanlı dijital çözümler sunmaya hız kesmeden devam ettiklerini belirten TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya;

Hedefimiz dijital dünyada daha fazla söz sahibi olmak ve erişim gibi temel iş alanlarımız dışında da iş ortaklarımızla birlikte değer yaratarak, dijital ekosistemin büyümesine öncülük etmek. Bu hedefle farklı sektörlere yönelik çözümler sunuyoruz. Bu sektörler arasında dijital reklamcılık da bulunuyor.

Davranışsal hedeflemeli reklamcılığın örneği Gezinti servisi reklam dünyasının vizyonunu, dijital reklamcılık sektörünün rotasını değiştirecek. Hayatı kolaylaştıran yenilikçi bir platform olan Gezinti, tüketici, reklamveren, yayıncı, medya planlama ve satın alma ajansı ile reklam networkü gibi tüm katılımcılara fayda sağlayacak ” dedi.

Gezinti servisi nasıl çalışıyor?

Gezinti servisi ile dijital yayınları ziyaret eden kullanıcılara ziyaret ettikleri internet siteleri üzerinden davet gönderiliyor. Kullanıcılar, davet ekranı üzerinden Gezinti hakkında ayrıntılı bilgi alabiliyor ve eğer isterlerse Gezinti hizmetinden faydalanıyor.

Gezinti servisine sadece davet ekranında “Evet” butonuna tıklayarak açık onay veren kullanıcılar dahil olabiliyor. Davete onay vermeyen ya da davet penceresini kapatmayı tercih eden kullanıcılar Gezinti servisine alınmıyor. Ayrıca kullanıcılar diledikleri anda servisten kolayca çıkabiliyor. Gezinti, sahip olduğu özel teknoloji sayesinde kullanıcıların kimliklerini belirlemiyor ve anonim olarak bu hizmeti almalarını sağlıyor.

Gezinti Servisi, hizmet almayı kabul etmiş kullanıcıyı tamamen anonim kılmak üzere oluşturulan, 24 haneli bir numara (Rastgele sayı üreteci numarası) atayarak bunu sağlıyor. Müşterinin kimliği asla bilinmiyor, saklanmıyor ya da kimseye açıklanmıyor.

Kullanıcının ilgi alanları ile önceden belirlenen ilgi alanı kategorileri eşleştiriliyor. Böylece kişinin ziyaret ettiği internet sitelerinde ilgi alanlarına göre reklam görmesi sağlanmış oluyor.

:: TTNET’in Google’a rakip olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

59 yorum - “TTNET, Google’a Rakip Oldu!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  herkesin sövdüğü adam şu yukarıdaki mi 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  sabah bilgisayarı açtığımda anasayfa olarak google yerine ttnet in bilgi ekranı gelmesi beni gıcık ediyor. hadi diyelim faturayı hatırlatıyorsun ama niye reklamlarını gözüme sokuyorsun.. ttnet internete abone olurken böyle bi’ madde yok sanırım..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ekran kapatılınca kullanıcı sisteme alınmıyormuş. Bu şark kurnazları sistemi ilk önce ekran kapatılınca da kullanıcıyı ağına düşüren bir şey olarak dizayn etmişlerdi. Aman uzak durun, kişisel bilgilerinizi bu kurnazlara kaptırmayın.

 4. syktv dedi ki:

  Bende yanlış görmüşüm.Google TTNET’ e rakip oldu.Türkiye’de internet servisi yapacak sandım

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Manda yuva yapmış söğüt dalına
  Yavrusunu sinek kapmış gördün mü

  Amanın yandım
  Amanın amanın yandım
  Tiridine tiridine bandım
  Bedava mı sandın para verip aldım
  Tiridine tiridine tiridine bandım
  Bedava mı sandın para verip aldım TTNETin MİLLETİN HAYRINA BİR İŞ YAPACAĞINI mı SANDIN

 6. black-hawk dedi ki:

  Ceza aldıktan sonra yasal olmayan bir uygulamayı acaba nasıl gösteririzde yasal olur düşüncesi ben kesinlikle ttnete güvenmiyorum …

 7. desperado64 dedi ki:

  Bana bak ttnet. Purrrrpppp

 8. Bilimzeka dedi ki:
  Alıntı raxetul Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Desteklemeyi canı gönülden isterdim ama basit bir paket değişikliğinde bile sorunsuz geçişe sistemlerinin el vermemesi, şubeyi gitmemi istemeleri, orada da sorunun çözülmemesi, üstüne modemi bana zorla satmalarından sonra, sitelerinde abonelerin alacaklarını çağrı merkezine IBAN numaralarını bırakarak kolayca alabileceklerini belirtmeyip, bu paraları geri alamayacağını sanan onca insanın hakkını yedikten sonra TTNet’in güçlenmesini istemiyorum.

  Ben de isterim memleketimin şirketleri güçlensin ama insana insan gibi davransınlar.

  Yazını okurken biraz yoruldum ama ynen sana katılıyorum ttnet kadar dolandırıcı görmedim (Ttnet Kullanıyorum mecburen )

 9. HKKYCL dedi ki:
  Alıntı raxetul Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Çok güzel haber!!! Google ez bunları…

  uheuheuhe D

" TTNET, Google’a Rakip Oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TTNET, Google’a Rakip Oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TTNET, Google’a Rakip Oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "