Okunma

Türk Teknolojisi Avrupa’da Görücüye Çıkıyor


06 Ekim 2009 Salı 10:23
Türk Teknolojisi Avrupa’da Görücüye Çıkıyor

Türk Telekom, dünya telekomünikasyon sektörü dinamiklerinin belirlenmesinde önemli rol oynayan ITU (International Telecommunication Union/Uluslararası Telekomünikasyon Birliği) tarafından, 5 – 9 Ekim 2009 tarihleri arasında Cenevre’de düzenlenen Telecom World 2009’a katılıyor.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri ile Ekonomik İyileşme ve Sürdürülebilir Gelişme” başlığıyla düzenlenen etkinlik kapsamında düzenlenecek “Talebi Yönetmek – Benimsenmeyi Hızlandırmak” konulu panelde Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany konuşmacı olarak yer alıyor. Panelde bilgi ve iletişim teknolojileri ve genişbant kullanımında bireylerin kararlarını etkileyen faktörlerin ve kullanım oranlarının iyileştirilebilmesi için yapılabilecekler ele alınıyor.

Devletlerarası bir uzmanlık ve dünyanın en köklü telekomünikasyon kuruluşu olan Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU), 191 üye ülke ile beraber 700’e yakın sektör üyesine mevcut.

 

Türk teknolojisinin dünyaya ihracı vizyonuyla teknolojiye yatırım yapan Türk Telekom, Telecom World 2009 kapsamında düzenlenen fuarda, grup şirketlerinden telekomünikasyon operatörleri için yeni nesil çözümler üreten Argela, uygulama çözüm ve hizmetleri alanında faaliyet gösteren İnnova ve eğitim ve bilişim teknolojileri şirketi Sebit ile yer alıyor.

Dünyanın lider telekomünikasyon şirketlerinden üst düzey yöneticilerin yanı sıra regülasyon, strateji ve iş geliştirme alanlarındaki yöneticilerin bir araya geldiği etkinlikte “Dijital Uçurumun Önüne Geçebilmek“, “İklim Değişimi ve Afet Telekomünikasyonu” ve “Sibergüvenlik”in yanı sıra telekomünikasyon sektöründeki genişbant, IP iletişimi, kablosuz cihazlar, yeni nesil erişim, yakınsama, yeni nesil ağlar gibi konular ele alınıyor.

:: Türk şirketleri bu tür fuarlara (uluslararası) katılmalı mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Türk Teknolojisi Avrupa’da Görücüye Çıkıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Teknolojisi Avrupa’da Görücüye Çıkıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Teknolojisi Avrupa’da Görücüye Çıkıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "