Türk Telekom 2014 Yılsonu Sonuçlarını Açıkladı


06 Şubat 2015 Cuma 12:35
Türk Telekom 2014 Yılsonu Sonuçlarını Açıkladı

Türk Telekom Grubu 2014 yılını sağlam operasyonel ve finansal sonuçlar elde ederek ve önemli organizasyonel değişiklikler yaparak tamamladı. Operasyonel olarak mobil ve geniş bantta müşteri tabanımızı genişletmeye devam ederken sabit sesteki kaybı da azalttık.

Finansal olarak yatırımcılarımız ile paylaştığımız üç ana beklentiyi de -gelir, FAVÖK ve yatırım gideri- gerçekleştirdik. Organizasyon tarafında ise destek fonksiyonlarımızı birleştirerek ve bireysel ve kurumsal iş birimleri yaratarak fonksiyonel entegrasyonumuzu tamamladık.

Müşteri memnuniyetine odaklanmamız ve en iyi değer ve çeşitliliğe sahip ürün ve hizmetleri müşterilerimize sunmamız mobilde 1,8 milyon net abone elde ederek toplamda 16,3 milyon aboneye ulaşmamıza yardımcı oldu. Toplam net yeni müşterilerimizin 1,3 milyonunu faturalı müşterilerin oluşturmasıyla faturalı müşteri oranımızı geçen seneki yüzde 45’ten sektörün en yüksek oranı olan yüzde 48’e çıkardık.

Faturalı ve ön ödemeli müşteri oranı açısından sağlıklı bir dengeye sahip olmamız, zenginleştirilmiş data tarife portföyü ve kaliteli şebekemiz sayesinde akıllı telefon kullanan müşterilerimizin oranını toplam müşterilerimizin yüzde 52’sine çıkardık. Abone tarafındaki bu pozitif operasyonel değerler ve kullanıcı başına ortalama gelirin de istikrarlı olması 2014’ün son çeyreğinde mobil gelirlerimizi yüzde 22 artırmamızı sağladı. Kârlılığımızı iyileştirmek için müşteri tabanında ölçek oluşturma stratejisi tasarladık. 2014 yılında mobil FAVÖK marjı yüzde 16’ya çıktı ve böylece 2011’den bu yana FAVÖK marjında yıldan yıla elde edilen kademeli artış devam etti. Sabit hat ve televizyon ürün portföyleri ile gücümüzü birleştirerek mobilde önümüzdeki dönemde de üstün performans göstermeye devam edeceğiz.

Sabit geniş bantta odak noktamız yüksek değerli hizmetler olmaya devam ediyor. Pazarın tartışmasız lideri olarak kullanıcı başına ortalama geliri, fiyat disiplini ve ayrıca üst paketlere geçişi sağlayan zenginleştirilmiş tekliflerle yukarı çektik.

Müşterilerimiz daha yüksek hız ve kapasite istiyor. Daha yüksek hız ve kapasiteyi üstün şebekemiz, sınıfının en iyisi müşteri hizmetleri ve eşsiz katma değerli hizmetler ile sunuyoruz. 16 mbps ve daha yüksek hız paketlerinde bulunan müşterilerimizin oranı yüzde 49 olurken, limitsiz paket kullanan müşterilerimizin oranı yüzde 87’ye yükseldi. 2014 yılında sabit geniş bantta kullanıcı başına ortalama gelirimiz yüzde 4 artarak 41 TL’ye çıktı ve net 273 bin yeni müşteri kazandık. Kullanıcı başına ortalama gelir ve abone artışı ile, sabit geniş bantta yüzde 8,5 gelir artışı elde ettik. 

26 Kasım 2014 tarihinde televizyon alanındaki faaliyetlerimizle ilgili önemli bir duyuru yaptık. 2015-2016 sezonundan başlamak üzere UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi yayın hakları 3 yıllığına Türk Telekom’un oldu. Mümkün olan en yüksek sayıda izleyiciye ulaşabilmek için, mevcut IPTV platformumuzu uydu platformu ile destekleyeceğiz.

Belirgin olarak güçlenmiş bir televizyon işi halihazırda güçlü olan telekom ve teknoloji hizmetleri portföyümüzün çok değerli bir bileşeni olacak; Türkiye telekom pazarındaki eşsiz yakınsama oyuncusu olma pozisyonumuzu daha da güçlendirecek.

2014 yılı aynı zamanda entegrasyon hedefimiz doğrultusunda önemli adımlar attığımız bir yıl oldu. Aralık ayının sonunda yaptığımız organizasyon duyurusu ile fonksiyonel organizasyonun son aşamasını tamamlamış olduk.  Bireysel ve kurumsal iş birimleri kurarak ürün odaklı bir gruptan müşteri odaklı bir gruba geçiş yaptık.

Grubun 2014 yılının başlarında birleştirdiğimiz destek fonksiyonları hem bu yeni iş birimlerini hem de toptan satış iş birimini destekleyecek. Bu dönüşümün grubumuzda önemli bir potansiyeli ortaya çıkaracağına ve gelecekte grubun başarıları için bir dönüm noktası teşkil edeceğine kuvvetle inanıyoruz.  

Entegre organizasyonumuzla yeni bir yıla girerken ekibimizin daha iyi sonuçlar elde etmek için gerekli donanıma sahip olduğuna duyduğum güveni vurgulayarak, tüm paydaşlarımıza organizasyonumuza verdikleri büyük destek için teşekkür ederim.

:: 2014 Yılında Türk Telekom Grup beklentileriniz karşıladı mı?

 
Abone ol
Bildir
guest
18 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

mümkün olsa hemen kapatacağım sırf internet için duruyor

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Türk Telekom özellikle son 5 yılda önemli bir mesafe ***** de yakın zamanda Ttnete geçip hipernet kullanmaya başladım.Piyasada 150 Liraya satılan modemi ücretsiz ***** Mbit ile geçiş yapıp 1 hafta sonra hızımı 35 Mbite yükselttim,testlerde 33,60 ı gördüm.Bağlantıda herhangi bir yavaşlama,kopma olmadı.Sözün özü Türk Telekom büyük yatırımlar yaptı ve yavaş yavaş meyvelerini veriyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Tekel bir firma müşteri kazanmayı başarı sayıyor. Bir rakip çıksa yiyecek ekmeğiniz kalmaz!

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Türk Telekom son yıllarda fiber hat altyapısını güçlendirip yaygınlaştırarak kominikasyonda devrim yaptı ve internet hızını arttırarak fiyatları ucuzlattı.Eskiden çok eleştirirdik ama günümüzde övgüleri hak ediyor..

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

33mbs verıyorda akk(adil kullanma kotası) denen saçma bişey var duymuşsundur akk aşdınmı hop hızın 3mbs google bile açılmıyor neymiş eşitlik olsun diye böle bişe yapdık parasını veriyom ne eşitliği bana diyorki ozman akk olmayan pakate geç diyor eee fiyatı ne işde 87 tl başlayan fiyatlar beki 87 tl eşitlik yok sizi ayrıcalık tanıyoz dıyorsunda 60 tl 70 tl verenin günahı ne sözleşmem bitsin kapataçam telide internetide kapataç***** kuzenim var sizde internet fiyatı ne diye sorduğumda 50 euro veriyoz ab ülkeleri telefonla aramak bedava internette içinde diyor beki 50 tl fazla geldiği oldumu diye sorduğumda sabit fiyat ister konuş konuşma 50euro sabit vaybe bize bak ayda en az 150tl ttnete fatura ödüyoz

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

akk saçmalığı kaldırılsın iik önce

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

türktelekom avea ttnet birleşmesi gruba ciddi bir dinamizm kattı. birlikten gerçekten de kuvvet doğuyor

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

ülkede devletten sonra halkı sömüren en büyük grup internet için çektirmedik çile bırakmıyorlar insana

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Akk kalksinnn

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

adsl altyapısının olduğu yerlere bak bir de sevgili ttnet sever. fiber altyapı getirse içim yanmayacak . 16 megabit yerine 8 maegabit alıyorum canım sıkkın. bir başka yerde ilitifat et o ÜÇKAĞITÇILARA

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

sömürgeci türk telekom durmak yok sömürmeye devam

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

AKN bence gerekli,eğer olmasaydı pek çok kişi gece gündüz internette gezinip dosya indireceği için internet trafiğini ciddi ölçüde yavaşlatırdı.Böylelikle yüksek hızlı interneti tam verimli kullanamazdık..

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

AKK ile toplumu sömüröeye devam.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

2 senedir Karşıyaka merkezinde izmirde telefon hattının bağlanmasını bekliyoruz bu mu hizmet…

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Mühendis dışında şirkette kimseyi adam yerine koymayan yönetim anlayışı şirketi bitiriyor paralel yapıda çabası bu zihniyette şirket acilen kurtarılmalı ve şeffaf bir yönetim anlayışı olmalı.şirket her geçengün kötüye gidiyor

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Akk sacmaligi kalksin

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

TT, önce yeni aboneler için aylarca hat çekmeyi bekletmesinler. Milyonlarca şikayet alan bir firma nasıl oluyorda müşteri memnuniyeti diyebiliyor?

" Türk Telekom 2014 Yılsonu Sonuçlarını Açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom 2014 Yılsonu Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom 2014 Yılsonu Sonuçlarını Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  2. 2 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  4. 4 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  5. 5 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  6. 6 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  7. 7 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  8. 8 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  9. 9 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  10. 10 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!