Türk Telekom ve Avea için Yeni Sayfa!


26 Ocak 2016 Salı 06:01
Türk Telekom ve Avea için Yeni Sayfa!

1840, Türkiye için önemli bir yıl. Bir İngiliz, Kadıköy taraflarında avlanmaktadır ve kaza eseri bir çocuğu yaraladığı için tutuklanır. İngiliz elçisinin araya girmesiyle şahıs, serbest bırakılır. Serbest kalan İngiliz, ilginç bir istekle Türkçe gazete çıkarmak için izin ister ve alır.

1840 yılında; ilk Türkçe gazete yayın hayatına başlar. Adı da: Ceride-i Havadis’dir ve bahsi geçen İngiliz, William Churchill’dır

Gazetecilik için çok önemli olan bu yılda, internet üzerinden bu haberi ulaştırmamı sağlayan mesleğim adına ilginç bir gelişme daha olur; Türk Telekom kurulur.

Postahane-i Amirane adı ile Sultan Abdülmecit Han tarafından kurulmasına izin verilen şirketin doğumundan 20 yıl sonra, firmanın günümüzde en büyük gelir kapısı olan telefonun icadı Antonia Meucci tarafından gerçekleştirilir. 

Bir önceki cümlede Graham Bell‘den bahsetmem gerektiğini düşünenler için kısa bir bilgi vereyim…

Sesi önce elektrik dalgalarına, daha sonra da telefonun diğer ucunda tekrar sese çeviren aleti, 1860’da Antonia Meucci bulmuş ancak 10 Dolar’lık üçüncü patent taksidini ödeyemediği için bu krokileri ele geçiren Graham Bell, görevi tamamlayarak dünyaya nam salmıştır.

Kuruluşundan 41 sene sonra ülkemizde ilk telefon görüşmesini sağlayan, şu anda on binlerce çalışanı, milyonlarca müşterisi ve köklü tarihi ile ülkemizin en değerli varlıklarından biri olan Türk Telekom, tüm dünyadaki değişime ayak uydurmak ve şirketi, rekabetin çok daha çetin geçeceği geleceğe hazırlamak için cesur dönüşümlere hazırlanıyor.

Bu dönüşüm en çok, uygun fiyatlı tarifeleri ile müşterilerin yoğun ilgisini çeken Avea markasında hissedilecek.

Öyle ki; BTK’nın hazırladığı sektör verilerine (PDF, 2,2 MB veya kota dostu) göre, 2015’in son çeyreğinde %23’lük paya sahip olan Avea aboneleri, telefonlarında Avea yerine yeni bir Türk Telekom ibaresi görebilir.

Kurum içinden bile sır gibi saklanan dönüşüm için tüm planlar hazır. Türk Telekom, Avea ve TTNET markasını mağazalarında bir araya getirmeyi başaran şirket, şimdi ikinci darbe ile rekabette çevik olmanın yollarını arıyor.

Bugün düzenlenecek olan basın toplantısında bu dönüşüm hakkında ne kadar bilgi verileceğini kestirmek güç.

Halka açık bir şirket olan Türk Telekom’un, tüm hissedarları ve müşterilerini yakından ilgilendiren bu dönüşüm için henüz KAP’a yapılan bir açıklama bulunmuyor.

Not: Bu bilgilerin, duyum olduğunu belirtir, kurum hakkında en net bilgilerin kurumun kendi sitesinden ve KAP üzerinden alınması gerektiğini belirtelim. Son bir bilgi daha; aldığımız duyumlar konusunda bugüne kadar pek yanılmadık.

:: Bu dönüşüm için neler söylemek istersiniz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

60 yorum - “Türk Telekom ve Avea için Yeni Sayfa!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaslar Türk telekom olunca hat cekmemeye basladi

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Önce şu kazık internet fiyatı ve kalitesiz bağlantı sorunlarını aşalım ondan sonra ne oluyorsa olsun…

" Türk Telekom ve Avea için Yeni Sayfa! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom ve Avea için Yeni Sayfa! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom ve Avea için Yeni Sayfa! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası