Okunma

Turkcell Cisco ve Openet İşbirliği


08 Ekim 2009 Perşembe 11:26
Turkcell Cisco ve Openet İşbirliği

Cisco ve Openet tarafından sunulan ve Haziran 2009‘da Turkcell tarafından hayata geçirilen birleşik çözüm, gerçek zamanlı paket denetlemeyi, sınıflandırmayı ve mobil veri kullanan binlerce müşterinin kullanımını fiyatlandırmayı sağlayan akıllı bir şebeke sistemi sunuyor.

Bu sistem, operatörlerin veri servislerini faturalı ya da ön ödemeli olarak sunmasına olanak tanıyor. Cisco ve Openet tarafından sağlanan altyapı, Turkcell’in 36 milyonu aşkın abonesine başvuru esnasında, alınan hizmetlere veya kullanılan verinin bant genişliğine göre olmak üzere çeşitli faturalandırma seçenekleri sunuyor.

 

Turkcell tarafından sunulan, Openet’in FusionWorks birleşik fiyatlama çözümü Cisco’nun yüksek performanslı 7600 serisi (SAMI) servis modülleri üzerinde çalışıyor.

 

Temmuz ayında başlayan 3G hizmetlerinde, Turkcell’in yükselen veri trafiği akışının düzenlenmesine yardımcı olan bu hata toleransı yüksek çözümle, içeriğin doğru faturalanması, filtreleme, yönetim ve analiz sağlanıyor. Bu sayede Turkcell, bir yandan şebekesini gelecek teknolojilere hazırlarken, diğer yandan da müşterilerine kişiselleştirilmiş mobil veri hizmeti sunuyor.

Openet’in FusionWorks birleşik fiyatlama çözümü abonenin kimliğini, kullandığı servisi ve servisi kullanmak için izni olup olmadığını doğrularken, fiyatlandırma ve oturum yönetimi ile ilgili bilgi sağlıyor ve kullanılan servisleri fiyatlandırıyor. Bu imkanlar, Turkcell’in daha kesin bir fiyatlandırma için ihtiyacı olan işlemsel zekayı sağlıyor.

Bu birleşik çözüm öncelikle Turkcell’in 2G şebekesindeki mevcut verileri yönetmek ve 3G veri kullanımının hızına yetişmek için sunuluyor. Turkcell’in 2G şebekesini kullanan müşterileri ağırlıklı olarak ses ve kısa mesaj servisi hizmetlerinden faydalanıyor. Gerçek zamanlı GPRS alışverişini yönetmek, Turkcell’in veri hizmetlerinde kalılığını artırmasını ve böylece yaşayan canlı bir ticari konum yaratmasını sağlıyor.

:: Bu işbirliği telefon faturasına nasıl yansıyacak?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Turkcell Cisco ve Openet İşbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell Cisco ve Openet İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell Cisco ve Openet İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "