Teknoloji Zirvesi’nde sürücüsüz araca bindik! vLog


13 Nisan 2019 Cumartesi 15:07
Teknoloji Zirvesi’nde sürücüsüz araca bindik! vLog

Bu yıl onuncusu düzenlenen Turkcell Teknoloji Zirvesi ilham verici konuşmalara ve yeni teknolojilere ev sahipliği yapıyor. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Turkcell’in Yaani isimli dijital sesli asistanını tanıttığını duyurmuştuk.

Bizde geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ShiftDelete.Net olarak etkinliği yerinde takip ettik. DroneCell’den CoPilot’a kadar tüm çözümleri inceleme fırsatı bulduk.

Bu yıl yapay zeka ve 5G’nin konuşulduğu etkinlikte geliştirilen çözümler tanıtılırken, bazılarını deneyimlere fırsatı bulduk. Kurumsal şirketlere sunulan araç filo yönetiminin yanı sıra tarımsal çözümler etkinliğe damgasını vurdu.

Turkcell ve Ericsson tarafından geliştirilen sürücüsüz aracı deneyimleme fırsatı bulduk. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan’ın 5G konusundaki açıklamaları ise şu şekilde oldu;

“Biz 2017’den onlarca test yaptık, Turkcell’i 5G’ye hazır hale geldik. Bugün Haliç Kongre Merkezi, İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir’de 5G sinyalini vermeye başladık. 5G’yi yaşamak çok değerli. 5G’nin temel ihtiyacı kuvvetli altyapı, fiber şebeke. Üç operatör olarak mevcut yöntemlerle, 5G’ye hazır fiber şebeke kurmaya kalktığımız zaman, bütün Türkiye’de bu servisi verebilmek için altyapıya 13-15 milyar dolar yatırım yapmamız lazım.

Fakat güçlerimizi birleştirip, rekabeti servislerde ortaya koyarak, altyapıda ortak hareket edersek, bu yatırım 2,5-3 milyar dolara düşüyor. Bundan ülke kazanıyor. Altyapıya paraları harcarsak üst yapıya harcayacak paramız kalmaz. Daha iyi anlaşılsın diye, aradaki faydadan Türkiye’nin üç otomobili çıkar. Altyapıya önem vermeli, beraber yapmalı, 5G’ye hazır olmalıyız.”
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Teknoloji Zirvesi’nde sürücüsüz araca bindik! vLog konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknoloji Zirvesi’nde sürücüsüz araca bindik! vLog ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknoloji Zirvesi’nde sürücüsüz araca bindik! vLog ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  2. 2 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  3. 3 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  4. 4 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  5. 5 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  6. 6 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  7. 7 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  8. 8 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  9. 9 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  10. 10 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?