Türkiye’nin çift dokunmatik ekranlı ilk Android POS Cihazı: BEKO 400 TR


11 Şubat 2021 Perşembe 12:40
ABONE OL
Türkiye’nin çift dokunmatik ekranlı ilk Android POS Cihazı: BEKO 400 TR

Arçelik bünyesinde uzun süredir finansal teknolojiler alanında öncü çalışmalar yürüten TOKEN Finansal Teknolojiler, 2020 yılı başından itibaren Koç Topluluğu bünyesinde ayrı bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürmeye başladı.

Android 9 işletim sistemi ile çalışan Beko 400 TR Android POS cihazını işletmelere sunan TOKEN, günümüzde 630 binden fazla Beko marka yazar kasa POS cihazı üzerinden yapılan günlük 4 milyonun üzerinde işlemi yönetiyor.

BEKO 400 TR ile cihazın ekranını çevirmeye gerek kalmıyor!

TOKEN’ın, geliştirdiği yeni nesil ödeme cihazı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın mobil satışlara yönelik VUK 507 No’lu “Güvenli Mobil Ödeme ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi” tebliği doğrultusunda satış, ödeme ve e-fatura işlemlerini tek cihazda birleştiriyor.

Perakende ya da restoran fark etmeden, işletmeler Beko 400 TR ile sektör bazlı tüm iş yönetimi ihtiyaçlarını tek cihaz üzerinden karşılayabiliyor; ürün tanımlayabiliyor, satış ve stok yönetimi yapabiliyor, ödeme alabiliyor ve e-fatura kesebiliyor.

Üstelik, kasa önlerinde yoğun kuyruklar oluşturmadan, mağaza çalışanları mağazanın herhangi bir alanında stok kontrolü yapıp satış işlemini anında gerçekleştirebiliyor. Kullanım kolaylığı ve ergonomik yapısıyla da dikkat çeken, çift dokunmatik ekrana sahip olan cihazda müşteriler şifre girerken cihazın ekranını çevirmeye gerek kalmıyor. WiFi ve ücretsiz 4G ile internete bağlanabilen cihaz, temassız ya da QR kod ile ödeme desteği de sunuyor. Beko 400 TR kullanıcıları, cihazdaki banka uygulamalarından dilediklerini seçerek, ödeme işlemini kredi kartıyla peşin ve taksitle ya da nakit veya parçalı seçenekleriyle tamamlayabiliyor.

2019 yılında dünyanın en prestijli tüketici elektroniği fuarlarından biri olan CES’te (Consumer Technology Association) Siber Güvenlik ve Gizlilik Ödülü’ne layık görülen Beko 400 TR, perakende ve restoran işletmelerinden oluşan geniş bir ağın tüm ihtiyaçlarına tek başına, zamandan ve maliyetten tasarruf ettiren bir şekilde çözüm üretiyor.

Erkan Duysal: “630 binden fazla ödeme cihazımızla sektör lideriyiz”

İşletmeler için yenilikçi ödeme sistemleri geliştirdiklerini belirten TOKEN Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erkan Duysal, “Daha önce Arçelik çatısı altında hizmet veren şirketimiz, Mayıs 2020 itibariyle Koç Topluluğu bünyesinde çalışmalarını sürdürmeye başladı. Çalışmalarımızda Beko’yu teknoloji ortağı olarak konumlandırıyor, teknolojimizi Beko gücü ve Koç güvencesiyle tasarladığımız ürünlere yansıtıyoruz. Pazarda kurulumunu gerçekleştirdiğimiz 630 binden fazla ödeme cihazımızla şu an sektör lideri olarak konumlanırken, Beko marka yazarkasa POS cihazları üzerinden yapılan günde yaklaşık 4 milyon işlemi yönetiyoruz.”

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın VUK 507 No’lu “Güvenli Mobil Ödeme ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi” tebliği ile mobil ödemelerin kayıt altına alınması gerekeceğini belirten Erkan Duysal, sözlerine şöyle devam etti: “Bu tebliğ doğrultusunda satış, ödeme ve e-fatura işlemlerini tek cihaz üzerinde birleştiren Beko 400 TR’yi tasarladık. BEKO 400 TR’nin işletmelerin hayatını kolaylaştıracağına ve onlara maliyet avantajı sağlayacağına inanıyoruz. Normalde satış, ödeme ve e-fatura işlemleri için farklı birçok farklı sistem, yazılım ve cihaz kullanmak gerekirken, Beko 400 TR sayesinde artık işletmeler sadece tek bir cihaz üzerinden; ürün tanımlayabilecek, satış ve stok yönetimi yapabilecek, ödeme alabilecek ve e-fatura kesebilecek. Beko 400 TR, tüm bu özellikleri tek cihazda birleştirmesi ve çift dokunmatik ekranı sebebiyle de bir ilk olacak.”
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Türkiye’nin çift dokunmatik ekranlı ilk Android POS Cihazı: BEKO 400 TR konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye’nin çift dokunmatik ekranlı ilk Android POS Cihazı: BEKO 400 TR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye’nin çift dokunmatik ekranlı ilk Android POS Cihazı: BEKO 400 TR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  2. 2 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  3. 3 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  4. 4 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  5. 5 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  6. 6 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  7. 7 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  8. 8 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  9. 9 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  10. 10 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık