Okunma

Türkiye sanal şiddette kaçıncı sırada?


20 Kasım 2018 Salı 15:36
Türkiye sanal şiddette kaçıncı sırada?

2018 yılı itibariyle en yaygın sanal şiddet yaşanan ülkeler açıklandı. Hindistan‘ın yüzde 37‘lik oranla bu listenin en başında bulunduğunu belirtelim. Peki Türkiye sanal şiddette kaçıncı sırada?

Sanal şiddetin en yaygın olduğu ülkeler belli oldu!

Medya takip ve raporlama ajansı olan PRNet, sanal şiddet ile ilgili bir çalışmayı inceledi. Şirketin Statista verilerinin yanı sıra medya yansımalarından da derlendiği bilgilere göre 2018 yılında sanal şiddet en fazla Hindistan’da görülüyor.

Türkiye’nin ise bu sıralama da yüzde 19‘luk bir değerle ilk sıralarda yer aldı. Tüm bunlara karşın sanal şiddetin en düşük olduğu ülke ise Japonya oldu. Japonya‘yayı da %9‘luk oranla Fransa takip ediyor.

sanal şiddet

PRNet ve Ajans Press‘in konuyla ilgili gerçekleştirdiği medya incelemelerinde yazılı basına geçen haber adetleri ve haber başlıkları da belli oldu. 2018 yılı içerisinde sosyal medya başlığı altında 150 binin üzerinde haber yazılı mecralara yansıdı. Sosyal medya üzerindeki haberler incelendiğinde ise 2018 yılında 3 bin 123 haber şiddet başlığı altında oldu.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Türkiye sanal şiddette kaçıncı sırada?”

  1. Memo dedi ki:

    Belliydi söven sövene İnternet insanların sövme ortamı gibi birşey

  2. Anonim dedi ki:

    çok belliydi zaten. Türkiye malesef kötü işlerde ilk sıralarda.

  3. kmurat dedi ki:

    Bilgisayarıma oyun oynaken takıldı diye yumruk atmıştım. Anında her yere bilgisi ulaştı ve rezil oldum. Arkadaşlar siz siz olun ve o savunmasız bilgisayarlarınıza şiddet uygulamayın. Tüm dünyaya rezil oluyoruz.

" Türkiye sanal şiddette kaçıncı sırada? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye sanal şiddette kaçıncı sırada? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye sanal şiddette kaçıncı sırada? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "