Okunma

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı belli oldu!


07 Ağustos 2019 Çarşamba 08:00
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı belli oldu!

Ülkemizin uzay teknolojileri alanında çok daha hızlı yol almasını ve çeşitli kuruluşlar tarafından yürütülen projelerin koordinasyonunu sağlamak amacıyla kurulan Türkiye Uzay Ajansı’nın başkanı ve yönetim kadrosu belli oldu.

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı ve yönetim kadrosu açıklandı 

Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Yönetim Kurulu üyeliklerine yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yayımlanan atama kararlarına göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Türkiye Uzay Ajansı Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Prof. Dr. Yurdanur Tulunay, Prof. Dr. Sacit Özdemir, Doç. Dr. Lokman Kuzu, Dr. Ahmed Halid Akgiray, Cenk Şen ve Murat İkinci getirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak faliyetlerini yürütecek olan Uzay Ajansı idari ve mali açıdan özerk bir yapıda bulunuyor. Tüm bunların haricinde ise, Uzay Ajansı kendi çalışmalarını, kendi özel bütçesi ile yürütecek.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Türkiye Uzay Ajansı Başkanı belli oldu!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Teoride güzle ama pratikte gereken yeterlilik imkansız durumda. Akademisyenlerin gönlü olsun.

 2. Anonim dedi ki:

  Şimdiden zıplamaya başlasınlar…uzaya anca giderler…

 3. Anonim dedi ki:

  göstermelik işe yaramayacak devlet kurumları. içi yine her zamanki gibi çiftlik haline getirirler, çocukları enişteleri kuzenleri yiğenleri şöforleri doldururlar. okunmuş uydu antenleri dualarla güçlendirilmiş 1km uçamayan roketler yaparlar. uzay programımız varmı var.

 4. Anonim dedi ki:

  Mustafa Topaloğlu diye sevinmiştim 😛

 5. Anonim dedi ki:

  Sanayi bakanlığına bağlı ve idari olarak bağımsız ne demek?

" Türkiye Uzay Ajansı Başkanı belli oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkiye Uzay Ajansı Başkanı belli oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkiye Uzay Ajansı Başkanı belli oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "