Okunma

Türkler Windows 7’yi Sevdi


06 Ekim 2009 Salı 18:14
Türkler Windows 7’yi Sevdi

Bireylere ve kurumlara kendi gerçek potansiyellerini keşfetmelerini sağlayan yenilikçi teknolojiler sunan Microsoft, şimdi de geleceğin işletim sistemi Windows 7 ile hayatı kolaylaştırmaya hazırlanıyor. 22 Ekim’de bütün dünyada büyük bir lansmanla birlikte piyasaya çıkması beklenen Windows 7 işletim sistemi, daha piyasaya çıkmadan önce yeni rekorların sahibi oldu.

Windows 7, NetMarketShare.com’un yapmış olduğu bir araştırmaya göre dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi sürümleri arasında % 1,18’lik pazar payıyla dördüncü sırada yer aldı. Araştırmaya göre bilgisayar kullanıcılarının gözdesi olan önceki Windows sürümleri toplam % 90,59’luk pazar payıyla ilk iki basamağı paylaşırken, Windows 7, % 3,45 paya sahip rakip işletim sisteminin hemen ardından % 1,18’lik pazar payıyla dördüncülüğe yerleşti.

En aktif test kullanıcıları için Microsoft tarafından yapılan değerlendirmede dünya ikincisi ile dünya dördüncüsü yine Türkiye’den çıktı.

 

Nihai sürümü henüz yayınlanmamasına rağmen gerek Beta, gerekse deneme sürümleriyle büyük bir kullanım oranına erişen Windows 7, Türk kullanıcısı tarafından da en çok indirilen işletim sistemi olarak kayda geçti.

Windows 7, Beta sürecinde Türkiye’den 600 bin kişi tarafından denendi ve Türkiye yapılan Beta versiyonu test çalışması sonucunda dünyanın en fazla geri bildirimde bulunan ikinci ülkesi oldu. Dolayısıyla Windows 7 geliştirmelerinde en fazla geri bildirimde bulunan Türk kullanıcısının payı diğerlerinden daha yüksek oldu.  

Windows 7 Beta test programına 31 dilden insan katıldı, Türkiye bu programa Brezilya’dan sonra en fazla katkı veren ülke oldu. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Türk test grubu sayesinde Türkiye, problem analiz sayısı ve hızı açısından en başarılı ülke seçildi.

:: Windows 7 başarılı olacak mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türkler Windows 7’yi Sevdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    nerden biliyon, kaç kişiye sordun türklerin sevdiğini, sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer, xp-vista ne yapmış ki şimdiye kadar win7 yapacak, hepsi aynı birde win7 ye hızlı diyorlar değil!!!!!!!!

" Türkler Windows 7’yi Sevdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkler Windows 7’yi Sevdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkler Windows 7’yi Sevdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "