Okunma

TV Karşısında Oturarak Kilo Verilebilir mi?


07 Ocak 2011 Cuma 07:30
TV Karşısında Oturarak Kilo Verilebilir mi?

Microsoft’un CES fuarında gösterdiği yeni teknolojilerden bir tanesi de el hareketleri ile TV kumandası. Microsoft CEO’su Steve Ballmer, bu teknoloji için hedeflerinin TV’yi daha sosyal bir hale getirmek olduğunu söyledi.

Bu istem için Microsoft’un oyun konsolu ve hareket algılama sistemi kullanılıyor aslında. XBox 360 oturma odanızda birçok cihazı kontrol edebileceğiniz bir hub haline geliyor ve bu kontrolü sadece hareket ederek yapıyorsunuz.

XBox 360 Kinect kameraları yüz mimiklerini, ağız hareketlerini ve ek olarak kollarınızın ve ayaklarınızın ne yaptığını okuyor. Bu sayede vereceğiniz komutları sistem yorumlayarak size tepki veriyor. Örnek, TV kanalının değişmesi gibi.

Bu yeni teknoloji yeni sosyalleşme şekli diye tanıtılsa da Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde yöntemin acınası hatta sağlıksız olduğu yorumları yapılıyor.

Bunu yanı sıra sistemin göz kırpmalarını yakalayabileceğine şüphe ile bakılıyor. Bu tarz soruların cevapları açıklanmış değil.

::
Bu yeni teknoloji hakkındaki görüşlerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" TV Karşısında Oturarak Kilo Verilebilir mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TV Karşısında Oturarak Kilo Verilebilir mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TV Karşısında Oturarak Kilo Verilebilir mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "