Twitch, George Floyd davasını gösteren kanalı banladı


31 Mart 2021 Çarşamba 13:48
ABONE OL
Twitch, George Floyd davasını gösteren kanalı banladı

Popüler canlı yayın platformu Twitch, kar amacı gütmeyen bir haber kuruluşu tarafından yönetilen bir kanalı askıya aldı. George Floyd davasının görüntülerini yayınlayan Unicorn Riot adlı kanal şiddet içerikli görüntüler nedeniyle banlandı.

Unicorn Riot’un yayınladığı görüntüler, Pazartesi günü başlayan davanın duruşmalarını içeriyordu. Eski polis memuru Derek Chauvin‘in duruşmasında, şahsın Floyd‘un boynuna yaklaşık dokuz buçuk dakika boyunca bastırdığı o sert görüntüler jüri üyelerine gösterildi. Şiddete uğrayan kişinin siyahi olduğu gerekçesiyle böyle bir eylem gerçekleştirildiği söylendi. George’un olaydan bir saat sonra öldüğü bildirildi.

Bu olayın akabinde ırksal adaleti desteklemek için aylarca dünya çapında protestolara neden oldu. Irkçılığa karşı insanlar ve hatta pek çok büyük şirket “Black Lives Matters” eylemlerine başladı. Ancak Twitch, yayınlanan videonun içerik kurallarını ihlal ettiğini söyledi.

George Floyd videosu nedeniyle 30 gün ceza aldı

Twitch uygulaması diğer rakiplerine göre daha katı kuralları ile öne çıkıyor. Platform herhangi bir ihlal durumunda yayıncılarını yasaklamaktan asla kaçınmazken; YouTube, Facebook ve Twitter gibi platformlar bu konuda daha esnek bir tutum sergiliyor. George Floyd’un ölümü açık bir şekilde haber değeri taşımasına rağmen Twitch’te şiddet içerikli bir görüntü olarak kurallara aykırı kabul ediliyor.

George Floyd davasına ilişkin görüntüleri ve olayın gerçekleştiği korkunç videoyu yayınlayan Unicorn Riot, Twitch’te 30 günlük bir engel ile karşılaştı. Platform bu konuda açıklama yapmamayı tercih ederken; popüler haber kanalı ise aynı görüntüleri YouTube, Facebook ve Periscope aracılığıyla sorunsuz bir şekilde yayınlayabildiğini söyledi.

George Floyd

George Floyd davasını gösteren Twitch kanalı askıya alındı.

Facebook ve Twitter gibi uygulamalar içerik kurallarını çiğneyen gönderilere karşı hassas bir yaklaşım sergiliyor. Eğer içeriğin haber değeri olduğuna inanılıyorsa; şirket politikaları gereği kontrol altında bir yayın gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Peki ya siz Twitch’in George Floyd olayını gösteren kanalı engellemesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Twitch, George Floyd davasını gösteren kanalı banladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitch, George Floyd davasını gösteren kanalı banladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitch, George Floyd davasını gösteren kanalı banladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  2. 2 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  3. 3 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  4. 4 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  6. 6 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  7. 7 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  8. 8 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  9. 9 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  10. 10 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme