Twitch’ten ve Reddit’ten gelen Donald Trump atağı


30 Haziran 2020 Salı 09:59
Twitch’ten ve Reddit’ten gelen Donald Trump atağı

ABD’de yaşanan ırkçılık karşıtı protestolar yaşanıyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın bu durum karşısında takındığı tavır sebebiyle önemli ölçüde eleştiriliyor. Donald Trump, Twitch ve Reddit hesapları kapatıldı.

Yalnızca halk tarafında değil aynı zamanda büyük şirketler ve markalar tarafından da bazı ataklar ile karşılaşıyor. Yakın zaman önce Twitch hesabı askıya alınan Trump’ın, bir diğer tarafta Reddit’teki hesabı da kapatıldı. Tahmin edebileceğiniz üzere bu hesapların kapatılma sebebi; ırçılık ve göçmen karşıtlığının ötesinde, kin ve nefreti kaşıyan paylaşımlar yapılması.

Donald Trump, Twitch ve Reddit tarafında hesaplarından oldu

Dünya genelinde büyük ses getiren ırkçılık karşıtı protestolar ABD Başkanı Donald Trump’ın gündemine ya hiç girmiyor ya da tam tersi yönde giriyor. Bu sebeple eleştirilen Trump, özellikle ABD merkezli şirketler tarafından yaptırımların hedefinde yer alıyor.

Bir bir hamleler yapan dev şirketler bu kapsamda, Trump’ın yaptığı paylaşımı silmeyen Facebook bile etkilendi. 200 şirketin yaptırım uyguladığı Facebook ve Trump bir yanda diğer dev şirketler bir diğer tarafta.

Yapılan yaptırımlara yakın zaman önce Amazon’un sahip olduğu Twitch de katıldı. Trump’ın Twitch hesabını kapatan şirket, kanalının nefret içeren davranış politikalarına uymadığı gerekçesiyle geçici süreyle askıya aldığını duyurdu.

Twitch’te kötü davranış olarak konumlandırılan ”ırk, etnik köken ve ulusal köken” gibi konulara uymadığı gerekçesiyle hesap askıya alındı.

Bildiğiniz gibi Trump’ın Twitch hesabı bu yılki Başkanlık Seçimi sebebiyle açılmıştı. Kısa süre içinde aynı sebeple 2016 yılında açılan Reddit hesabı da aynı gerekçe olan ırkçılık sebebiyle kapatıldı.

Reddit bu gelişmenin ardından nefret söylemi ve ırkçılıkla ilgili katı kuralları ihlal ettiği için yaklaşık 2 bin hesabı askıya aldığını ancak bunların bazılarının çok da takipçisi olmadığı için dikkat çekmediğini bildirdi.

Donald Trump’ın söz konusu hamlelerden sonra  ne yapacağı bilinmiyor.




Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Twitch’ten ve Reddit’ten gelen Donald Trump atağı”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu senaryolar çok tanıdık

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Trump işe karışırsa açıkçası bu tarz platformların patlamasına sebep verir.

 3. Anonim dedi ki:

  trumpın hiç bir şey yaptığı yok galiba trump baronların dediklerini yapmıyorlar
  onlarda trumpa göz dağı veriyorlar
  bundan önce ki abd başkanlarına verdiği gibi
  koyun gibi başkan olursan obama gibi 2 kez olursun başkan

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu platformlar da iyice ahlak bekçisi gibi görünme çabasına başladı, halbuki öyle değil. Sırf Trump karşıtlığı üzerine yapıyorlar bu hamleleri. Mesela Twitter Trump’ın tivitlerine etiket koyuyor ama müstehcen video kaynıyor. Mesela Instagram’a kesinlikle üstsüz fotoğraf ya da video bile koyamaz bir kadın, anında kaldırırlar hesabı dondururlar ama Twitter kaynıyor mesela. Bunlar neyin kafasında?

" Twitch’ten ve Reddit’ten gelen Donald Trump atağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitch’ten ve Reddit’ten gelen Donald Trump atağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitch’ten ve Reddit’ten gelen Donald Trump atağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Redmi Note 9 Pro vs Mi Note 10 Lite Redmi Note 9 Pro vs Mi Note 10 Lite
 2. 2 Bu hafta hangi videolar geliyor? SDN ofis içi Bu hafta hangi videolar geliyor? SDN ofis içi
 3. 3 WhatsApp mesajlarını başka telefona aktarma nasıl yapılır? WhatsApp mesajlarını başka telefona aktarma nasıl yapılır?
 4. 4 SDN Ofisinden sırlar - Editörler daş mı yesin? (Video) SDN Ofisinden sırlar - Editörler daş mı yesin? (Video)
 5. 5 Xiaomi Redmi Note 9 vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro Xiaomi Redmi Note 9 vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro
 6. 6 MacBook'u hurdaya çeviren hatalar! MacBook'u hurdaya çeviren hatalar!
 7. 7 GeForce Now ile telefondan AC Syndicate oynadık! GeForce Now ile telefondan AC Syndicate oynadık!
 8. 8 Yurtdışı telefon fiyatları vs Türkiye fiyatları - Şaşırtıcı Yurtdışı telefon fiyatları vs Türkiye fiyatları - Şaşırtıcı
 9. 9 POCO F2 Pro ile ilk karşılaşma POCO F2 Pro ile ilk karşılaşma
 10. 10 99 TL'ye soğuk hava verdiğini iddia eden fan inceleme! 99 TL'ye soğuk hava verdiğini iddia eden fan inceleme!