Twitch’ten yayıncılar için ücretsiz Soundtrack listesi


01 Ekim 2020 Perşembe 14:15
Twitch’ten yayıncılar için ücretsiz Soundtrack listesi

Twitch, yayıncılar için özel olarak telif hakları onaylanmış bir müzik listesi paylaştı: Soundtrack by Twitch. Yayın yapan veya video ekleyen kişilerin karşılaştığı en büyük sorunlardan birisi olan teliflerden kaynaklı yaşanan müzik ekleme sorununa çözüm geliştiriliyor. Twitch, yayıncılar için kendi yayın akışlarına lisanslı müzik eklemelerine olanak sağlayan Twitch by Soundtrack adlı yeni bir araç sunuyor.

Soundtrack by Twitch müzik listesi paylaşıldı

İlk kez geçen yıl karşımıza çıkan bu özellik, geliştirilme aşamasındaydı. Şimdi ise bu özellik, yalnızca hakları alınmış müzikleri bulmayı kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda içerik oluşturucuların da işini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Soundtrack by Twitch’in, çeşitli plak şirketleri ve müzik dağıtım şirketleriyle çalışıyor, ancak ana şirketlerle anlaşmaları henüz yok. Bunun yerine, bazı müzik sağlayıcı şirketlerle ve uygulamalarla ortaklık kuruyor. Örneğin; Soundcloud, Monstercat, Distrokid, cdbaby, Empire, Westwood Recordings, United Masters, Alpha Pup, Popgang, Text Me Records, Dim Mak, Create Music yer alıyor. Bunun yanında, Chillhop Music, Anjunabeats, Soundstripe, LabelWork, mxmtoon, Nuclear Blast, Season of Mist, Chilled Cow, Pure Noise Records, Symphonic, Blkbox ve Songtradr da yer alıyor.

Soundtrack by Twitch

Twitch, bu başlattığı yeni liste ile içerik oluşturuculara Above & Beyond, mxmtoon, Porter Robinson, RAC, SwuM ve diğerleri gibi sanatçılar da dahil olmak üzere pek çok müziğe erişim sağlayacağını söylüyor. Toplamda bir milyondan fazla parça, içerik oluşturucular tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecek.

Twitch, anlaşma şartları hakkındaki ayrıntıları şu an için paylaşmadı. Twitch’in bazı müzik ortakları arasında ise popüler olan ve kullanımı ücretsiz olan müziklerini Spotify çalma listeleri olarak paylaşıyor.  Bundan önce, Twitch’in ses tanıma sistemi, kullanıcıların yayın akışları sırasında çalmak için gerekli haklara sahip olmadığı her sesi otomatik olarak işaretliyordu.

Twitch, 2015’te Twitch Müzik Kitaplığı ile müzik hakları sorunlarını çözmeye çalışmıştı, ancak bu geçen yıl herhangi bir açıklama yapılmadan kapatılmıştı. Soundtrack by Twitch‘in piyasaya sürülmesiyle, müzik kendi ses kanalına ayrılacak ve böylece içerik oluşturucular, kanallarının sessize alınması veya hesaplarıyla ilgili sorun yaşama endişesi duymadan parçaları çalabilecek.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitch’ten yayıncılar için ücretsiz Soundtrack listesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitch’ten yayıncılar için ücretsiz Soundtrack listesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitch’ten yayıncılar için ücretsiz Soundtrack listesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  2. 2 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  3. 3 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  4. 4 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  5. 5 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  6. 6 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  7. 7 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  8. 8 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  9. 9 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
  10. 10 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)