Okunma

Twitter Laboratuarlarına Hoşgeldiniz!


02 Ekim 2009 Cuma 12:16
Twitter Laboratuarlarına Hoşgeldiniz!

Twitter ile ilgili haberler bitmek bilmiyor. Şu sıralar Twitter’ın gündemi, kurumsallaşmak ile ilgili haberler dönüyor. Twitter’ın reklam anlaşmalarını tamamlamasından sonra, sitede reklam dönmeye başlayacak dedikoduları hızla yükselirken, şimdi de yeni bir açıklama ile karşı karşıyayız. Açıklamaya göre, Twitter yetkilileri, tıpkı Google Labs gibi, kendilerine ait geliştirme laboratuarı açmaya karar verdi.

Bu laboratuarda, sitenin gelişimine ağırlık verilecek ve ileriki yıllarda Twitter’a eklenecek tüm özellikler bu laboratuardan çıkacak. Zira Twitter’ın milyonları bulan kullanıcı sayısı, sitenin yetkililerinin ağzını sulandırmış durumda. Twitter, yapısı gereği de, reklam almadan para kazanabilecek bir site. Şu an için bu durumun avantajından faydalanmayı sürdüren Twitter’ın, web uygulamalarını geliştirmesi için açacağı laboratuar, ilk olarak Londra‘daki bir konferansta duyuruldu.

Twitter Labs

Açıklamayı yapan Kullanıcı Deneyimleri ve Geliştirme Mühendisi Britt Selvitelle, Twitter Labs ile ilgili detay vermekten kaçındı. Kullanıcılarının büyük çoğunluğunun, siteyi halihazırda çeşitli uygulamaların desteğiyle birlikte kullandığını belirten Selvitelle, uygulamaların geliştirilmesi için her zaman çalışacaklarını ve Twitter kullanıcılarına her zaman daha iyisini vermek istediklerini de sözlerine ekledi.

Twtter, uygulamaları olmadan gerçekten de çok sade kalan bir site. Sadece 140 karakterlik bir limit ile yazı yazıp çıkmak, Twitter’ın ana fikri olsa da, artık neredeyse kimse, Twitter’ı bu şekilde kullanmıyor. Uygulama geliştirmede Google Modelini benimseyen Twitter’ın, önümüzdeki yıllarda konseptin dışında işler de yapacağına artık neredeyse eminiz.

:: Twitter’ın gelecekte de bu kadar popüler olacağını düşünüyor musunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter Laboratuarlarına Hoşgeldiniz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Laboratuarlarına Hoşgeldiniz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Laboratuarlarına Hoşgeldiniz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "