Okunma

Twitter Sözlüğü Açıldı


15 Eylül 2009 Salı 08:25
Twitter Sözlüğü Açıldı

Twitter giderek büyüyen bir internet sitesi. Dünya sıralamasında Alexa‘ya göre 15. sıraya yükselen Twitter, artık bir sözlük sahibi. Gerekliliği tartışılan sözlükte, Twitter’da kullanılan ve siteye özel olan kelimelerin açıklamaları yer alıyor. Örneğin Tweeple kelimesinin anlamı olarak Twitter People, yani Twitter halkı gösteriliyor. Şüphesiz ki sözlükte en çok “T” harfiyle başlayan kelime mevcut.

Twittionary adı verilen sözlüğün bir de blog‘u mevcut. “Herkes için Twitter” sloganıyla yayınlanan siteye ilgi gayet büyük. Twitter’da görüp de anlamlandıramadığınız kelimeleri bu sözlükten kontrol edebilirsiniz. Twitter’ın popülaritesi ile birlikte hızla artan yardımcı siteler, kullanıcılara Twitter’ı öğretmek ve kullanımı geliştirmek adına büyük katkı sağlıyor.

http://www.twittonary.com/

:: Twittionary sizce yararlı olacak mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter Sözlüğü Açıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Sözlüğü Açıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Sözlüğü Açıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "