Twitter temsilciliği kabul etmiyor: İpler geriliyor mu?


30 Temmuz 2020 Perşembe 12:18
Twitter temsilciliği kabul etmiyor: İpler geriliyor mu?

Bir süredir tartışma konusu haline gelen sosyal medya düzenlemesinin kabul edildiğini sizlere duyurmuştuk. Düzenlemeye göre sosyal ağ sağlayıcılarının Türkiye’de temsilci bulundurma zorunluluğu getirildi. Bu noktada Almanya örneği dikkate alınan düzenlemede, Instagram, Facebook, YouTube ve Twitter gibi sosyal medya ağlarının Türkiye’de temsilcilik bulundurması gerekiyor. Sosyal medya platformlarının birçoğunun bu yeni düzenleme kapsamında temsilciliği kabul ettiği ancak Twitter tarafında bunun kabul edilmediği ortaya çıktı. Twitter Türkiye temsilciliği sebebiyle sorun mu yaşanacak? İşte detaylar:

Twitter Türkiye temsilciliği almak istemiyor, işler değişiyor

‘İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” olarak adlandırılan düzenleme TBMM’de kabul edildi. 1 Ekim 2020 tarihinde yürürlüğe girecek olan düzenleme ile birlikte TBMM de açılacak.

Konu hakkında Habertürk’te yer alan Muharrem Sarıkaya’nın haberine göre, sosyal medya platformları, Twitter hariç Türkiye’de temsilci bulundurmayı kabul ediyor. Naci Bostancı’ya dayandırılan bu bilgilere göre: “Sosyal medya platformları ağırlıklı olarak Türkiye’de temsilci bulundurmayı kabul ettiler. Bir tek Twitter olumlu cevap vermedi, orada bir sıkıntı görülüyor” dedi. Hal böyle olunca acaba Twitter ile ipler geriliyor mu sorusu soruluyor.

1 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan yabancı merkezli sosyal medya şirketlerine getirilen yasal zorunluluklar kapsamında değerlendirilen bu düzenleme yine ‘’sosyal medya platformlarında’’ gündem olmuş durumda. Twitter’ın son kararının ne olacağı ve Türkiye tarafından bir yaptırım gelip gelmeyeceği şu an için belirsizliğini koruyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

40 yorum - “Twitter temsilciliği kabul etmiyor: İpler geriliyor mu?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Sdn ekibinden ricam Twitter alternatifi uygulamaları bulup haber yapmaları şimdiden Twitter kapanınca kullanmaya başlarım ben…

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Merak etmeyin Twitter gitmez ama İnşAllah giderde yerli bir uygulama yapılır bizim gençlerimiz kazanır

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Kuzu kuzu açacak anladınız siz…Ucunda para var açmazsa reklam dahi alamayacak onu kabul etmez kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez…

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Küçük isletmelerden aylık 2000 TL reklam alırken iyi

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  “Bildiklerimiz bir damla, bilmediklerimiz bir okyanustur. ” – Isaac Newton
  Damlanın içinde kalmak isteyenler var malesef. iyi uykular.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Avrupa’da araba ve gıda daha ucuz olabilir. Bizim önceliğimiz sizlere rağmen gururumuzu geri kazanmaktadır. Gerisi iplik söküğü gibi gelir. Çok kan kaybettik yıllarca. Kahroluyorum ama sabrediyorum.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  50 yaşına geldim. 40 yıldır şeriat geliyor diye haber yaptılar. Bu zaman içinde bırak şeriatı olan din iman elden gitti. Ama halen şeriat geliyor diyenler var.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Ah güzel kardeşlerimin bazıları sorunun vergi – para olduğunu zannediyorlar. Senin anlıcağın şekilde anlatayım adam avrupada 1000 euroya bir aylık çalışmasıyla 2.el araba alıyor ve biz bunu sosyal medydan öğreniyoruz. Sen o arabayı almak için yemeden içmeden 2 sene çalışman lazım. Biz bunu öğrenmesek ekonomimizin çok iyi olduğunu süper güç olduğumuzu falan zannedeceğiz veya bize öyle söyleyecekler. Ülke içi siyasi gelişmeler ,yolsuzluk,torpil, tecavüz,kadın cinayetleri gibi olayları insanlar sosyal medyadan öğreniyorlar. İşin özü artık bunları öğreneyemeyeceksin.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiye dik durmaya başladı. Doların yükselmesi ile dize getirmeye çalışıyorlar. Bu tür meseleler istiklal savaşı ile aynı anlamı taşır. Dik duracak ve kuralları koymaya devam edeceğiz. Twitter gider mwitter gelir.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Şu İran ve Kore örneğini verenlere bir uyuz oluyorum ki sorma. Bu saplantı dna larına kazınmış.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Twitter da bugüne kadar bir tane faydalı örgütlenme görmedim. Tamamen kapatılsa daha iyi olur

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Hepsi yola gelip kuralları kabul edene kadar bütün sosyal medya hesaplarımı kapattım.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Kimse Türkiyede kendini üstün gören zümreden küçük değil. Kiminle savaşmaya çalıştığınızı anlamazsanız güncel vpn aramaya başlarsınız Nisandan sonra.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiye iran okuyucular haydi ortalığı birbirine katın yine. Belki sonuç değişir

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  O günler geride kaldı. Yapmam etmem ayaklarını geçeceksin artık hacı

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Cesareti varsa temsilci vermez ve çekip gider. Ama göreceksiniz kedi gibi kabul edecek

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Twitter ın cevabı çok önemli değil. Biz söyleyeceğimizi söyledik. Gerisi teferruat

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Wikipedia da böyle horozlandı zamanında. Ciddiye almayın

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Kurallar belli, uzatmaya gerek yok

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Sosyal medya Ticari bir oluşumdur. Parayı kes yola gelir. Bakmayın kabarmalarına

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Eninde sonunda kabul edecekler. Bekleyip görün

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  İçimizdeki destekçilerine güveniyorlar. Herkes kendini belli etsin

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Tamam. Defolup gitsin o zaman.

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Adamlar alışmış posta koymaya. Kurallar koyunca yine meydan okuyorlar. Geri adım atmamalıyız. Kendimize saygımızı kazanmalıyız.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Twitter baris Türkiye’de temsilci açmaktan korkuyor hatta Türkiye’den korkuyor

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Ortam boş insanlarla dolu kimse kimseyi Sarmaz Öyle şımarıklık olsun diye yorum atanlar aynısını ise size söyleseler hoşunuza gider mi ayıptır ayıp Şımarıklık yapıyorsunuz diye uyaran arkadaşım çok haklı ve doğru söylemiş boş insanların işi merak insanlarla dolu

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Nedir bu devamlı birilerinin yazdığı “Para kazanıyorsun, yapacaksın !!!” şımarıklığı ???
  Hiçbir yabancı teknoloji şirketi öyle ahım şahım para kazanmıyor Türkiye’de. İsteseler giderler ve umurlarında da olmaz.
  Para kazanıyorsunuz diye çalıştığınız yer her istediğini size yaptırabiliyor mu ? Prensibiniz yok mu ?

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Ahim Şahim para mı kazanmiyor sen uzaydami yaşıyorsun para basıyorlar ve hisselerini gordunmu Facebook dünyanı en zengin firmalarından biri keza Google da öyle Forbes in dünyanı ben buyuk en değerli firmalarına bak bakalım sonra konuş Twitter ve diger global firmalar dünya çapında iş yapıp temsilcilikleri olmadığı vergi vermiyor yada az veriyor senden kazandığını ABD ye götürüyor Twitter da onun için bastırıyor ayrıca temsilcilik açması demek resmi olarak Türkiye’de olması ve bu ülkenin vergi ve yasalarına tabi olması demek nedir sizde bu yabancı firma meragi adamlar tamamen sömürü düzeninde Twitter olmasa ne kaybedersin habermi olmaz yorum mu olmaz en azından yalan yıpratma haberler bu kadar yayılmaz ayrıca birçok sarlatanda olmaz ab ulkeleri çatır çatır alıyor yeri geliyor ceza kesiyor biz neden yapmayalim

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Olm Türkiye olarak bokumuzda boğuluyoruz yorumları okuyorum da kendimizi bi bok sanıyoruz. Gören derki muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış bir toplumuz da vergimiz eksik kalıyor. Ulan at gözlüklüler bi kafanızı kaldırın

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Kendilerini devletten büyük zanneden zavallılar yola geleceksiniz.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   bu arada twitter Türkiyeden zengin…

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Kardeşim iranla kuzey koreyle ne alakası var eşşek gibi vergisini verecek temsilci de bulundurarak avrupada ve her yerde bu böyle yok öyle üç kuruşa beş köfte hem para kazanacaksın hem vergi vermeyeceksin ve o ülkede kimse sana ulaşamayacak gerekirse kapatsınlar wikipedia gibi bak nasıl akıllanırlar.

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Seve seve kabul edecektir.. deli para kazaniolar bu ulkeden.. vazgecemezler.. tek olay para sonucda.. devlet twittera reklam vermeyi yasaklasa hemen 10 tane sube acarlar.. bu kadar basit..

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Ahahahhahhahaa komiksin devlet desteği çekse şube açarmış ahahahhahaa

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Kimse Türkiye’den büyük değil. Bizi hiçe sayıyorsa gerkirse kapatılmalı.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bence acar yaani hakki abo selemlar

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Haklisin

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Artık intenet ve tvden izlediğiniz ortadoğu ülkelerini, kuzey, kore ve iran ı merak etmiceksiniz artık aynı ligdeyiz. Dünya bizi böyle görüyor artık. Hayırlı olsun.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   ne alaka, avrupada olan kuralları buraya getirince bizi iran gibi görecekler, asıl burada temsilci açmıyorlarsa zaten bizi öyle görüyorlar , yok açmıyorlarsa defolup gitsinler yasaklansın twitter Türkiye de

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Adam sadece hoşuna gitmedi diye sallamış. Arkadaşında dediği gibi avrupa ülkelerinde bu kurallar zaten var.

" Twitter temsilciliği kabul etmiyor: İpler geriliyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter temsilciliği kabul etmiyor: İpler geriliyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter temsilciliği kabul etmiyor: İpler geriliyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!