Okunma

Twitter Uygulama Bilgilerini Gizledi


28 Ağustos 2012 Salı 06:11
Twitter Uygulama Bilgilerini Gizledi

Daha önceden gönderilen mesajlarda hangi uygulama ya da cihazdan bu mesajın gönderildiği bilgisini veren Twitter, bu uygulamaya son verdi. Artık gönderilen mesajlarda sadece tarih ve varsa konum bilgisi görünüyor.

Düzenlemeler kapsamında aralarında Hootsuite, TweetDeck, UberTwitters, Twitteriffics ve Echofon gibi üçüncü parti yazılımların isimleri gönderilen mesajlardan kaldırıldı.

Kısa bir süre önce üçüncü parti uygulama ve cihazlara karşı yeni düzenlemeleri hayata geçiren Twitter, bazı yazılımların Twitter API‘sine olan erişimlerine de sınırlama getirmişti. Bu sayede kendi dışındaki firmalarla olan ilişkilerini yeniden düzenleyen Twitter‘ın bu düzenlemelere devam edeceği tahmin ediliyor.

:: Bu düzenlemeyi nasıl buldunuz? Tıklayın forumda tartışalım.

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Twitter Uygulama Bilgilerini Gizledi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Özgür hocam eminim Hootsuite ve TweetDeck gibi uygulamalar kullanmıyorsun. Zira bu uygulamalarda hala hangi uygulamalardan tweet atıldığı görünüyor. 😉

 2. SDN Okuru dedi ki:

  kendi resmi uygulamasında da gözükmüyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  zengin fakir uçurumunu gizlemiş 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  TweetDeck’te hâlâ görülebiliyor. 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook gibi yapmaya başladı anlaşı***** İphone dan bişey paylaştığımızda dahi mobil ile yazıyor..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ama hala benim paylaşimlarin altinda Windows Phone ile” yaziyor.. Lakin cogun da kalkmiş..

" Twitter Uygulama Bilgilerini Gizledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Uygulama Bilgilerini Gizledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Uygulama Bilgilerini Gizledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "