Okunma

Twitter’dan Direkt Canlı Yayın!


17 Mayıs 2016 Salı 08:00
Twitter’dan Direkt Canlı Yayın!

Twitter’ın yan platformu Periscope, canlı yayın özelliği ve farklı bir uygulama olması sayesinde geniş kitleler tarafından beğenildi. Sıra geldi Twitter ile Periscope uygulamasının daha uyumlu çalışmasına.

Periscope ön plana çıkarılıyor

Periscope üzerinde yayın yapmayı seven biriyseniz, canlı yayın simgesinin neye benzediğini biliyor ve gayet de kullanıyorsunuzdur. Twitter üzerine de gelecek olan bu simge, İngilizce sürümünde “Go Live” isminde bir özellikle eklenecek. Bu sayede Twitter kullanıcılarının Periscope üzerinden canlı yayın yapabilmeleri sağlanacak.

Bu sadece bir kısayol

Periscope platformunun Twitter ekibine ait olduğu düşünülünce, gayet normal ve beklendik bir özellik olması karşımıza geliyor.

Şunu da not düşmekte fayda var; yeni getirilecek düğmeye bastığınızda yayın yapmaya başlamıyorsunuz.

Düğme sizi Periscope uygulamasına götürüyor ve siz canlı yayınınızı oradan elle başlatıyorsunuz.

16-05/17/periscope-twitter.jpg

“Yakında herkeste”

Yani bu düğme, Twitter üzerinden Periscope uygulamasını açan bir kısayol görevinde olacak. Henüz her Twitter kullanıcısına ulaşmamış olan bu yeni özellik, kısa süre içerisinde herkes için kullanılabilir olacak.

Şimdilik kısıtlı bir kesim için bu düğmeyi kullanılabilir kıldıklarını ifade eden Twitter ekibi, zamanla her kullanıcının Twitter’ında bu düğmenin olacağını söyledi.

:: Twitter’a gelecek bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Arslan

Bilgisayar oyunlarına ayrı bir merakı olan Melik, teknoloji hakkında yazılar yazmayı çok seviyor. Melik’in yeni durağı ise ShiftDelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitter’dan Direkt Canlı Yayın!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Periscope zaten twitter in neden böyle birşey yapıyorlar

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Periscope'u neden direkt Twitter'ın içine entergre etmiyorlar ki o zaman daha çok rağbet görür

" Twitter’dan Direkt Canlı Yayın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’dan Direkt Canlı Yayın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’dan Direkt Canlı Yayın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "