Okunma

Twitter Yahoo’yla Anlaştı


24 Şubat 2010 Çarşamba 15:40
Twitter Yahoo’yla Anlaştı

Bing ve Yahoo anlaşmasından sonra, Twitter‘da anti Google ittifakının bir parçası oldu. İnternetin en büyük arama motoru olan Google, geçtiğimiz aylarda başlattığı gerçek zamanlı arama sonucu hizmetinin popüler hale getirmek için Facebook ile anlaşmıştı.

Yahoo ise bu konuda en büyük rakibinin önünü kesmek için sosyal ağlar arasında en çok tercih edilen bir başka site olan Twitter‘la anlaşma masasına oturdu.


Kuşlar artık Yahoo için şakıyacak

Hedef: Google’ın etkisini azaltmak

Bu iki site vardıkları anlaşmayla içeriklerini paylaşmaya başlayacaklar. Twitter kullanıcıları, gerekli ayarları yaptığı takdirde, Yahoo‘da bulunan haber ve medya içeriklerinin otomatik olarak sayfalarında yayınlanmasını sağlayacaklar.

Yahoo ise, hem haber kaynağı olarak Twitter yazarlarının içeriklerini kullanacak hem de gerçek zamanlı arama sayesinde, popüler sosyal ağın içerikleri paylaşılacak. Bu internet ittifakının ilk ayağı olarak gerçek zamanlı arama sonuçları devreye girecek.

:: Google’a karşı atılan bu adımlar sizce başarılı olabilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter Yahoo’yla Anlaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Yahoo’yla Anlaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Yahoo’yla Anlaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "