Okunma

Twitter’dan Milyon Dolarlar Kazanan Şirket


12 Haziran 2009 Cuma 09:08
Twitter’dan Milyon Dolarlar Kazanan Şirket

Sadece 140 karakterlik kısa mesajlar yazıp durum bildirimi yaptığınız, kişileri, firmaları ve olayları takip ettiğiniz Twitter artık ciddi bir gelir kapısı haline de geldi. “140 karakterle online alışveriş sistemi olmayan bir ortamda nasıl para kazanılır?” sorusunu en doğru yanıtlayan firma, yurt dışında doğrudan satış modelini oldukça etkin kullanan Dell’den başkası değil.


DellOutlet’in Twitter hesabının 625 binin üzerinde takipçisi bulunuyor.

Sadece Twitter için özel bir ekip kuran firma, tam 34 farklı Twitter hesabına sahip. Bu 34 hesabın yönetimi için 40 çalışan istihdam eden Dell, elde ettiği dolaylı gelirle çabalarının karşılığını almışa benziyor. En etkin kullanılan hesap 625 binin üzerindeki takipçi sayısıyla DellOutlet olurken, bu hesap üzerinden takipçilere sadece kampanya ve indirimler duyurulmakla yetinilmiyor. Yukarıda bahsettiğimiz 40 çalışan, yönettikleri hesaplarda takipçilerden, yani potansiyel müşterilerden gelen soruları da hızlı bir şekilde yanıtlıyor.

Dell’in bu kişiye özel ilginin sonuçları artan satış ve gelir rakamları olarak firmaya geri dönüyor. Twitter.com/DellOutlet adresi üzerinden takip edilebilen bu hesabın getirisinin 3 milyon doları bulduğu belirtiliyor.

Twitter hakkında henüz bilgi sahibi değil misiniz? Özel hazırladığımız Twitter Kullanım Kılavuzu‘nı okuyun.

:: Sizce Türkiye’de hangi firmalar Twitter üzerinden para kazanabilir?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter’dan Milyon Dolarlar Kazanan Şirket konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’dan Milyon Dolarlar Kazanan Şirket ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’dan Milyon Dolarlar Kazanan Şirket ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "