Okunma

Twitter’ın Fiyatı Ne Kadar?


18 Eylül 2009 Cuma 08:56
Twitter’ın Fiyatı Ne Kadar?

Kullanıcılarına sadece 140 karaktere kadar ileti yazmasına izin veren bir site ne kadar popüler olabilir? Bunun cevabını Twitter sayesinde görmüştük. Peki böyle bir site, özellikle henüz daha reklam da almıyorsa, piyasa değeri ne kadar olabilir? Bu soruya da yatırımcılar cevap verdi. Twitter CEO‘su Evan Williams‘ın, yatırımcılarla yaptığı toplantı sonucunda yatırımcılar, sitenin değerinin tam 1 Milyar Dolar olduğuna karar vermiş.

Hiç reklam almayan, kullanıcılarının çok kısıtlı imkanlarda ileti yazmasını sağlayan ve geniş işlevsellik yelpazesine sahip olmayan bir sitenin 1 Milyar Dolar değerinde olması, şüphesiz ki o sitenin aslında ne kadar da değerli, popüler ve ihtiyaçları karşılamaya yönelik olduğunun bir ispatı adeta.

:: Twitter’ın CEO’su yerinde olsaydınız, bu para sizi tatmin eder miydi?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter’ın Fiyatı Ne Kadar? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’ın Fiyatı Ne Kadar? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’ın Fiyatı Ne Kadar? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "