Uçan araba fiyatıyla da uçuyor!


07 Temmuz 2017 Cuma 06:40
Uçan araba fiyatıyla da uçuyor!

Günümüzde uçan araba denilince akla ilk AeroMobil ya da Terrafugia geliyor olsa da temelleri Moller Skycar ile atılmıştı. Henüz üretime geçememiş olan bu aracın 4 koltuklu M400 prototipi eBay’de açık artırmaya çıktı.

720 hp gücünde!

M400 aracı ilk uçuşunu önce 2001’de gerçekleştirmişti ve o yıldan günümüzde kısıtlı ortamlarda olsa da birçok deneme uçuşu yaptı. Şirkete göre M400, dünyanın ilk gerçek VTOL (dikey kalkış ve iniş) özelliği olan araba. Orijinal 2001 uçuş formunda açık artırıma çıkan M400, 720 hp itme gücü üreten sekiz Rotapower motoruyla çalışıyor.

17-07/07/ucan-araba-m400-shiftdelete.jpg

Neredeyse 17 yıllık geçmişi bulunan bu araba, eBay üzerinden açık artırım ile satılıyor. Şu an 5 milyon dolar gibi bir ücret karşılığında M400 sahibiolunabilir.

Moller’ın pazarlama müdürü Jack Stewart, M400 Skycar’ı yeni ve devam eden projelerimize fon sağlamak için satışa çıkardıklarını belirtiyor.

::Açık artırma ile satışa sunulan uçan araba hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Uçan araba fiyatıyla da uçuyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bayandan çok temiz Skycar M600 2033 model araba acilen satılık. Sade 1.300.000 kilometre yapmış, sıfır gibi, çok temiz kullanılmış. 2035 kaskosu yapılmış durumda. Skycar M700, Ehang184 veya Airbus PopUp 2035 ile takas olur.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Uçan arabalar da uçak yada helikopterler gibi uçacak o nedenle onlara benzemek zorunda. Bazı filmlerde görülen pervanesiz, yer arabasına benzeyen araçlar tamamen hayal ürünü. Yerçekimini yenebilme teknolojisi diye bir şey yok. Havalanmanın tek yolu havayı aşağı doğru bastırmak, yani hava içinde yüzme hareketi yapıyorsunuz. Suyun yoğunluğu havanın yoğunluğunun 816 katı kadar o nedenle yeteri ağırlıkta havayı aşağı itmek için daha çok çırpınmanız gerekiyor.

  Günün birinde uçan otomobil yapılacak ama bu araçlar hiçbir zaman yer arabaları gibi sıradan olmayacak, çünkü hep çok aktif olmak zorunda, pasif bir yolla havada kalabilen sadece balon var ondan da araba olmaz, rüzgarla sürüklenir.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  bu uçak olmuş giyen gerizekalı***** bekliyodunuz ki ***** mi uçucak aptal herifler

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  çok fantastik hikayeler ***** araba için 50 yılımız ***** 5-10 yaşındaki çocuklar ilerde uçar ama bizden bi cacık ***** yapmayın.binin arabanıza ***** ucuz hem düşmüyo da

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Paul Moller 40 yıldır uçan araba yapmaya çalışıyor. Onun talihsizliği teknolojinin henüz olgun olmadığı bir dönemde işe koyulması. Şimdi ise hala eski sevdasını devam ettiriyor. Yani kendi yaptığı motorla uçurmak bu aracı. Oysa elektrik motoru kullanırım dese daha çok şansı olacak. Bizimkiler de o kafa yok sananlara: herhalde sizinkiler bizimkilerden farklı.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  ne zaman girecek şu ucan arabalar bakalım

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  bizimkiler alıp geliştirsin ama nerde o kafa

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  ne arabası bildiğin uçak bu

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu araba değil, bildiğin uçak olmuş

" Uçan araba fiyatıyla da uçuyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uçan araba fiyatıyla da uçuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uçan araba fiyatıyla da uçuyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
 9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!