Ücretsiz Google Meet kullanıcılarına müjde: Sınırsız konuşmanın süresi uzadı


31 Mart 2021 Çarşamba 12:09
ABONE OL
Ücretsiz Google Meet kullanıcılarına müjde: Sınırsız konuşmanın süresi uzadı

Google Meet, uygulamayı ücretsiz kullanan kullanıcılar için Mart sonunda 60 dakikalık bir sınır getirmeyi planlıyordu. Ancak şirket Twitter’dan yayınladığı yeni duyuru ile ücretsiz “sınırsız” aramaları Haziran ayına kadar devam ettireceğini açıkladı.

30 Haziran‘da başlayacak yeni düzenlemeye kadar, hizmetin ücretsiz sürümünü kullanan herkes, Google’ın “sınırsız” olarak adlandırdığı 24 saat uzunluğundaki aramaları gerçekleştirebilecek.

Google, rekabet avantajını kaybetmek istemiyor

Google, geçtiğimiz yıl Nisan ayında hizmeti ücretsiz olarak tüm kullanıcılara açmasından bu yana arama sınırının getirilmesini ikinci kez geri çekti. Kısıtlama başlangıçta 60 dakikalık bir sınır Eylül sonunda yürürlüğe girecekti. Ancak bu tarih daha sonra Mart ayına ertelendi. 

Yeni yapılan bir açıklamayla ise tarih bir kez daha ertelendi ve ileriye alındı. Pandemi dolayısı ile kullanıcı sayısında ciddi bir artış yaşayan uygulama, sınırsız konuşma süresi ile rakiplerine göre en iyi alternatif. Bu yüzden Google’ın rekabet avantajını kaybetmek istemediği için ücretsiz kullanım süresini uzattığı tahmin ediliyor.

Tüm dünyanın pandemi sonucu uzaktan çalışmaya geçtiği dönemde haliyle online görüşme uygulamalarına olan talep arttı. İnsanlar yalnızca çalışmak için değil sevdikleriyle görüşmek için de bu uygulamaları tercih etti.

Bu yüzden geçtiğimiz yıl ücretli uygulamasını tüm kullanıcılar için ücretsiz hale getiren Google, süren pandemi etkisinden ötürü uygulamayı bir süre daha ücretsiz sunmaya devam edecek. Google Meet için yapılan bu hamleyi siz nasıl değerlendiriyorsunuz? İki kez ötelenen tarih sizce bir kez daha ileriye alınır mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlere iletebilirsiniz.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Ücretsiz Google Meet kullanıcılarına müjde: Sınırsız konuşmanın süresi uzadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ücretsiz Google Meet kullanıcılarına müjde: Sınırsız konuşmanın süresi uzadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz Google Meet kullanıcılarına müjde: Sınırsız konuşmanın süresi uzadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  2. 2 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  3. 3 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  4. 4 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  5. 5 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  6. 6 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  7. 7 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  8. 8 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  9. 9 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  10. 10 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor