Ücretsiz Minecraft oyunu koronavirüse yenildi


05 Ocak 2021 Salı 23:55
Ücretsiz Minecraft oyunu koronavirüse yenildi

Minecraft, basit grafik yapısına rağmen, oyun dünyasında en çok rağbet gören oyunlardan biri. Microsoft’un sahibi olduğu Mojang Studios tarafından geliştirilen oyunun iddialı bir versiyonu ise son günlerini yaşıyor. Buna göre Microsoft, ücretsiz Minecraft mobil oyunu için pandemi koşullarında daha fazla kaynak ayırmak istemiyor.

Ücretsiz Minecraft, artırılmış gerçeklikte istediğini alamadı 

Pokemon Go ile başlayan mobil oyunlarda artırılmış gerçeklik çılgınlığı için, Mojang Studios’da Minecraft Earth oyununu, 2019 yılında duyuruldu. Minecraft Earth, aslında Android tarafında hala geliştirmeler yapılan ve pandemi öncesi beğeni toplayan bir oyundu.

Ancak artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanarak, sokakta Minecraft oynamayı teşvik eden oyun, uzun süredir beklenen ilgiyi görmüyor. Microsoft ise iddialı oyun için zor bir karar aldı ve 30 Haziran’da uygulama marketlerinden kaldırmaya karar verdi.

Karşımızda artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanan ücretsiz bir Minecraft oyunu olsa da, oyun için ödemelerle para harcamanız gerekiyordu. Microsoft ise Minecraft Earth’te para harcayan herkese Minecraft‘ın uygun bir kopyasını verecek. Mojang Studios ise bu bağlamda  oyun içinde ücretli içerikler için bazı düzenlemeler yaptı.

ücretsiz minecraft, artırılmış gerçeklik, minecraft earth

 

Minecraft Earth için yeni oyun içi düzenlemeler yapıldı

Buna göre Minecraft Earth içinde gerçek para işlemlerinin kaldırıldı. Yakut maliyetlerini önemli ölçüde düşürüldü. Üretim ve eritme için zaman gereksinimlerini azaltıldı.

Kullanılmayan işçiliği ve eritme destekleri aynı seviyedeki yarıçap artışlarıyla değiştirildi. 5 Ocak – 30 Haziran arasında oturum açan oyunculara ise bir dizi karakter oluşturucu öğesi verilecek.

Ücretsiz Minecraft olarak dikkat çeken Earth, 30 Haziran‘da kapanacak ve bu tarihten sonra indirilemeyecek. 1 Temmuz tarihinde ise Character Creator ve Minecoin yetkileri dışındaki tüm oyuncu verileri silinecek.

ücretsiz minecraft, artırılmış gerçeklik, minecraft earth

Oyunda yakut bırakılan oyuncularrın bu yakutları ise Minecraft‘ın konsol ve PC sürümlerinde ücretli öğeler satın almak için Minecoin‘e dönüştürülecek.

Oyunun sunucuları 26 Nisan’a kadar çalışmaya devam edecek. Özellikle iOS tarafında oldukça beğenilen oyun, belki de pandemi şartlarının hafiflemesiyle yeniden Microsoft tarafında bir şans bulabilir. Ücretsiz Minecraft Earth, artırılmış gerçeklik oyununu denediniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Ücretsiz Minecraft oyunu koronavirüse yenildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ücretsiz Minecraft oyunu koronavirüse yenildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ücretsiz Minecraft oyunu koronavirüse yenildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!