Uyku takibi uygulamalarına Google çözümü


26 Şubat 2021 Cuma 19:44
ABONE OL
Uyku takibi uygulamalarına Google çözümü

Uyku takibi denilince ilk akla gelen akıllı saatler olsa da, akıllı telefonlar için de uyku takibi uygulamaları geliştiriliyor.

Ancak akıllı saatlerin sensörleri ve bilgi toplama avantajlarından yoksun olan akıllı telefonlar bu anlamda zayıf kalıyor. Google ise geliştiricileri için yayınladığı yeni API ile bu durumu değiştirmenin peşinde.

Google uyku takibi uygulamaları için yeni API geliştirdi

Google tarafından geliştiricilere sunulan bu yeni araç, akıllı saat sensörlerine ihtiyaç duymadan uyku takibi yapılabilmesini sağlayacak.

Akıllı saatler bileğinizde takılı oldukları için, uyku takibi için kalp ve nabız ölçümü gibi verileri kullanıyorlar. Bu verilere akıllı telefon üzerinde yer alan sağlık uygulamalarıyla senkronize olarak da erişilebiliyor. Yine akıllı bileklikler de aynı şekilde uyku verilerine daha sağlıklı şekilde ulaşmanızı sağlıyor.

Google ise uygulama geliştiriciler için az pil tüketen ve daha doğru çalışan uyku takibi uygulamaları için harekete geçti. Bu API temel alınarak geliştirilecek uygulamaların her 10 dakikada bir düzenli bir uyku güven raporu oluşturacağı belirtiliyor.

uyku takibi uygulamaları, google uyku takibi, API

Kullanıcının uyandığı algıladıktan sonra ise geniş bir uyku takip raporu karşımıza çıkacak. Google tarafından geliştirilmiş olan Sleep As Android uygulamasını temel alan API, sonar yani sese dayalı bir uyku takibi sistemi ile karşımıza çıkıyor.

Akıllı telefonunuzu yanınıza almanıza gerek kalmadan çalışan bu uygulama, uygulama geliştiriciler için de yeni imkanların yolunu açacak gibi görünüyor.

Sizce bu yeni API sayesinde Android akıllı telefonlarakıllı saat ile yapılan uyku takibi gibi sağlıklı sonuçlar sunabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Sleep as Android Google tarafindan gelistirilmedi yalniz, Urbandroid diye bi sirketin.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Aslında evet oldukça sağlıklı bilgiler sunuyor.
Ancak uyku süresi ayarı yapılıp kullanılıyor genelde. Bazen de horuldama ve diğer sesleri analiz ***** uyku periyodunzu cihazdan habersiz bozduğunuzda ise veri yanlış oluyor. Bundan ötürü kullanılabilir ancak her cihazda sağlıklı sonuç vermeyebilir.

" Uyku takibi uygulamalarına Google çözümü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uyku takibi uygulamalarına Google çözümü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uyku takibi uygulamalarına Google çözümü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  2. 2 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  3. 3 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  4. 4 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  5. 5 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  6. 6 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  7. 7 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  8. 8 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  9. 9 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  10. 10 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?