Okunma

Uzaktan Kontrolde Büyük Adım


12 Kasım 2010 Cuma 14:12
Uzaktan Kontrolde Büyük Adım

Apriori Control Amerika’nın Idaho eyaletinde küçük bir firma. Bu firmanın ilk ürünlerinden bir tanesi ise uzaktan kontrol edilebilen kol sistemi. Bu sistem ilk adım olarak hayvan barınaklarına uyguluyor.

Apriori’nın Genel Müdürü Scott Harris bu sistem bir kedi oyuncağından çok gerçek dünya ile sanal dünyayı bir araya getiren bir kapı olduğunu düşünüyor. Firma bu ürünün sanal oyunlar ve askeri eğitimler için kullanılabileceğini düşünüyor.

Ürünün ilk beta denemesini 2300’den fazla kişi izledi. İlk deneme paintball silahı ile yapıldı ve silah bilgisayar tuşlarına basılarak kontrol edildi.

#y3/66efcd97f59634aa3874848b2ec60fca.flv#

Bu denemenin ardında Apriori yazılımı geliştirmeye yönelik çalışmalara başladı. Ayrıca firma elindeki yedek ekipmanları bağışlamaya karar verdi. Bu ekipmanlar çok şirin bir şeyin ortaya çıkmasına da neden oldu aslında.

Idaho ve Oregon eyaletlerindeki hayvan severler tarafından yapılan kedi barınaklarında robot kollar kullanarak uzaktan kediler ile oynayabiliyorsunuz. Microsoft’un Silverlight yazılımını indirerek sizde bu eğlenceye katılabilirsiniz. Beklerken webcam vasıtasıyla canlı olarak diğer yavru kedilerin reaksiyonlarını takip edebilirsiniz.

Firma yetkilileri araştırmalarının devam ettiğini belirtiyor ve yetişkinler için geliştirilen yazılım ve ürünlerin önümüzdeki günlerde denemeye başlanacağı müjdesini veriyor.

:: Bu tarz bir ürün nerelerde kullanılabilir?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uzaktan Kontrolde Büyük Adım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzaktan Kontrolde Büyük Adım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzaktan Kontrolde Büyük Adım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "