Okunma

Depolamada Güvenliği Elden Bırakmayın


27 Mayıs 2009 Çarşamba 08:28
Depolamada Güvenliği Elden Bırakmayın

Bu ürünler özellikler dijital biçimde hassas malzeme taşıyan, hükümet yetkilileri, hastane çalışanları, şirket yöneticileri ve idari personel için oldukça uygun bir seçenek. Verbatim bu ürünleri 28-30 Nisan’da Londra’da gerçekleştirilen Infosecurity Show’da tanıttı. Bu ürünler Haziran sonuna kadar perakende mağazalarında satışa sunulacak.
 
Verbatim’in yeni Executive Secure USB Sürücüsü ödüllü (İş Güvenli) Business Secure USB Sürücüye benzer bir şekilde, şifre koruma ve donanım şifreleme birleştirilerek, yüksek düzeyde veri güvenliği sağlayan 256 bit AES’ye (Gelişmiş Şifreleme Standardı) sahip, uygun ve güvenilir bir bellek. Executive Secure, hesaba dayalı adresleme şifre algoritmaları, giriş sistemleri şifre girişi ve hackerlara karşı yanlış şifre giriş denemelerinden sonra cihazdan verileri silme işlemi de dahil olmak üzere birçok güvenlik işlevi sunuyor.
 
Flaş tabanlı katı hal sürücüleri (SSD), dizüstü bilgisayarlar, sunucular ve diğer cihazlar için, hızlı sağlam ve güç açısından daha verimli çıkarılabilir depolama çözümleri sunarak kendi yolunu buluyor. ExpressCardlar, Modern dizüstülerin PCI ExpressCard yuvalarına bilgisayarın kasasını açmak zorunda kalmadan içine donanım eklemek için kolay ve uygun bir yol sağlıyor. Verbatim, güvenli bir taşınabilir depolama ihtiyacından doğan bu eğilimi desteklemek için içinde saklanan veriler kaybolsa bile bu verilerin güvenliğini garanti eden Güvenli SSD ExpressCard’lar serisini sunuyor.

Giderek daha fazla insan, büyük miktardaki kişisel ve mesleki bilgileri taşıyıp saklamak için verilerin güvenliğinden emin oldukları taşınabilir sabit diskleri kullanıyor. Verbatim’in 128-bitlik donanım şifreli 2,5 inç Sabit Disk sürücüsü bu ihtiyacı yerine getiriyor. Veri aktarımı sırasında herhangi bir performans kaybı olmadan gerçek zamanlı tam disk şifreli saklama alanı sunuyor.
 
Hassas veriler; sözleşmeler, BluePrint (ozalit baskı), yazılım, kişisel yazışmalar, kayıtlar, düzenli olarak optik diskler üzerine kaydedilir ve sadece birkaçı listelenir. Optik medya alanında dünyanın en büyük üreticisi olan Verbatim, dosyaları kaydetme ve koruma kolaylığı sağlayan AES 256-bit şifreleme ile kaydedilebilir bir DVD olan SecureSave DVD’yi piyasaya sunuyor.

:: Verbatim’in güvenlik sürücüleri hakkındaki düşünceleriniz neler?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Depolamada Güvenliği Elden Bırakmayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Depolamada Güvenliği Elden Bırakmayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Depolamada Güvenliği Elden Bırakmayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "