Okunma

Veri Depolamaya Pratik Çözüm


10 Nisan 2009 Cuma 10:49
Veri Depolamaya Pratik Çözüm

Epson tarafından henüz pazara sunulan PP-100N’de olduğu gibi PP-100N Security de, seri ve/veya ayrı ayrı CD yazdırma ve optik basım olanağı sunuyor. Veri güvenliğine olan hassasiyetin gittikçe artmasına yönelik genel eğilimin bir sonucu olarak Epson’un geliştirdiği bu güvenlik özelliği ile, veriler dahili ağa vardığı anda şifreleniyor. Bu uygulama sayesinde veriler, ana üniteye yetkisiz giriş yapılsa bile, kullanılmaz hale geliyor diğer bir deyişle veriler, yazdırma işleminin hemen öncesinde deşifre ediliyor. 

ISO Güvenlik Standardı 15408 ile uyumlu olan söz konusu sistem, güvenlik hassasiyeti yüksek veriler için ise, üretilmiş CD/DVDleri çıkarmadan önce, daha önceden oluşturulmuş entegre PIN kodu ya da e-mail ile gönderilecek yönetici onayını sorguluyor. Bu şekilde, kontrollü tarama ve güvenli arşivleme olanağı kolayca sağlanabiliyor. Her türlü güvenlik kodu, cihazın üzerinde bulunan tuş takımı ile yapılıyor. Ayrıca PP-100N Security, sağlam kapak kilidi sayesinde ikinci bir koruma kalkanı da oluşturuyor. 

Her ikisi de network uyumlu olan Epson PP-100N ve Epson PP-100N Security cihazları, farklı istasyonlardan da kontrol edilebiliyor. Bu da, birden fazla kullanıcının aynı anda ulaşabilmesine imkan tanıyor. Komplike komutlar gerektirmeyen disk üreticilerine sadece yazdırılacak dosyaları belirtmek yetiyor ve böylece ağ trafiği de etkilenmiyor. Cihaz üzerinde yer alan durum monitörü ya da çift satırlı ekran, beklemede olan işlerin tümünü inceleme imkanı veriyor. 

PP-100N Security, 22 – 24 Nisan 2009 tarihleri arasında, Frankfurt – Almanya’da gerçekleşecek olan Avrupa Media Tech Fuarı’nda görücüye çıkıyor.


::
Ürün hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Veri Depolamaya Pratik Çözüm konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Veri Depolamaya Pratik Çözüm ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Veri Depolamaya Pratik Çözüm ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "