Okunma

VIA’dan Minyatür Anakart


16 Eylül 2009 Çarşamba 09:12
VIA’dan Minyatür Anakart

Boyutları küçük ve fiyatı uygun olan HD video cihazları son zamanlarda büyük ilgi görüyor. Son dönemde dizüstü bilgisayar satışlarının artmasının en önemli sebeplerinden biri de bu. Bu durumun farkında olan firmalar da bu ihtiyaca yönelik ürünleri piyasya sürmeye devam ediyorlar. VIA da bunlardan biri.

Şirketin piyasaya çıkardığı pico-ITX anakart çok küçük boyutlarına rağmen HDMI üzerinden 1080p videoya destek verebiliyor. EPIA-P720 Pico-ITX adlı bu kartın üzerinde VIA’nın en son piyasaya sürdüğü VX855 grafik işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci full HD çözünürlükte H.264 biçimli video oynatılmasına olanak tanıyor. Cihaz VC1, WMV9, MPEG 2/4 ve H.264 codec’lerine destek veriyor.

10 x 7,2 cm gibi oldukça küçük boyutlara sahip olan anakart fansız olarak çalışan VIA Eden ULV işlemcisi kullanıyor. 2 GB belleğe destek veren ürünün üzerinde HDMI, VGA ve USB portları yer alıyor.

:: VIA’nın bu küçük boyutlardaki ürününü beğendiniz mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" VIA’dan Minyatür Anakart konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere VIA’dan Minyatür Anakart ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda VIA’dan Minyatür Anakart ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "