Okunma

Virüsler Tavan Yaptı. Tehlike Büyük!


24 Mayıs 2012 Perşembe 05:30
Virüsler Tavan Yaptı. Tehlike Büyük!

Geçtiğmiz ay hatırlarsanız Flashback.Trojan isimli kötü amaçlı yazılımın 600 bin Mac’i ele geçirdiğini sizlere duyurmuştuk. Uzun zamandır Apple tarafında yaşanmayan bu virüs tehditi ile bir anda gündem değişmişti. Antivirüs tarafında uzun yıllardır başarılı bir şekilde işlerini yürüten McAfee firması, 2012‘nin ilk çeyreğiyle ilgili virüs raporunu açıkladı.

McAfee, raporunda oldukça vahim bir dönem geçirildiğini ve kötü amaçlı yazılımların 2012‘nin ilk çeyreğinde son 4 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı. Sadece ilk çeyrekte 8 milyon yeni kötü amaçlı yazılımın piyasaya sürüldüğünü, her gün de yenilerinin yazılmaya devam ettiğini belirten McAfee, artık Windows’un tek başına hedef olmadığını da söyledi.

Windows’un yanı sıra artık mobil ve Mac tarafında da yazılan virüslerin sayısı giderek artıyor. 2011’in sonunda 100 milyon kayıtlı kötü yazılım varken ilk çeyrekte 8 milyon yenisinin eklenmesi gerçekten korkutucu. McAfee, kullanıcıları dikkatli olmaya çağırıyor.

Bu arada Spam maillerinde de bir artış söz konusu. McAfee, ayda 1 trilyon spam mailin yollandığını, daha doğrusu tespit ediliğini açıkladı. Tespit edilmeyen belki bir o kadar daha spam mail yollanıyor olabilir.

:: Siz bilgisayarınızı güvenlik yazılımlarıyla koruyor musunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Virüsler Tavan Yaptı. Tehlike Büyük!”

 1. visiotechgentr dedi ki:

  bir mac kullanıcısı olarak virüs ve trojenlerin yuzde 80inin antivirüs firmaları tarafından üretildiğini düşünüyorum. malum daha çok müşteri

 2. SDN Okuru dedi ki:

  nereye gierdiğine , ne indirdiğine , ne yüklediğine , neleri bilgisayara bağladığına , ne kadar güncel program kullandığına bağlı sana virüs bulaşıp bulaşmaması ..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ozaman tek çare linux.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Görüldüğü gibi, hedef alınınca nasıl delik deşik oluyor, yıllardır güvenli de güvenli diye itham edilen Mac’ler.

 5. PcMühendisi dedi ki:

  Evet,koruyorum fakat virüs bu her yere girer.

" Virüsler Tavan Yaptı. Tehlike Büyük! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Virüsler Tavan Yaptı. Tehlike Büyük! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Virüsler Tavan Yaptı. Tehlike Büyük! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "