Okunma

Vitamin’e ABD’den En İyi Eğitim Ödülü


24 Mayıs 2009 Pazar 07:55
Vitamin’e ABD’den En İyi Eğitim Ödülü

Türk Telekom’un eğitim ve bilişim alanındaki şirketi Sebit, geliştirdiği Adaptive Curriculum eğitim yazılımı ile CODiE ödülünü bir kez daha aldı. Vitamin eğitim yazılımının Amerika pazarı için geliştirilmiş olan versiyonu Adaptive Curriculum, ABD’deki Yazılım ve Bilgi Endüstrisi Birliği (Software and Information Industry Association-SIIA) tarafından sunulan CODiE Ödülleri’nin eğitim kategorisinde “İnternetteki En İyi Eğitim Çözümü” seçildi.


Vitamin’in ABD için hazırlanan Adaptive Curriculum versiyonu en iyi eğitim çözümü seçildi.

Sebit, geçtiğimiz yıl CODiE Ödülleri’nde, “Eğitim endüstrisini değiştirecek derecede önemli bir ürün geliştirmesi” gözönüne alınarak kurumsal kategoride “Yılın Yeni Eğitim Şirketi” ödülünü kazanmıştı. Birçok endüstride en iyi ve yeni teknoloji ürünlerini sunan şirketleri ödüllendiren ve 1986 yılından bu yana verilen CODiE Ödülleri, bu yıl 600 şirketten 850 başvurunun katılımıyla gerçekleşti. Adobe, Dow Jones ve National Geographic gibi firmaların da finale kaldığı CODiE Ödülleri’nde, 4 ana ve 75 alt kategoride ödüller verildi.

Matematik ve Fen Eğitimi

Sebit’in geliştirdiği Adaptative Curriculum, jüri tarafından, öğrencilerin bireysel farklılıkları ve değişik öğrenme düzeylerini gözetmesi, teknolojinin üst düzey kullanımı, kullanıcıya her aşamada geri bildirim vererek yönlendirmesi, görsel ve yazılım yapısının sofistike olması gibi kriterlerle değerlendirildi.


Eğitim içeriğinde ilköğretim öğrencilerine yönelik matematik ve fen dersleri bulunuyor.

Ödüle layık görülen Sebit’in geliştirdiği Adaptive Curriculum yazılımı, Amerika Birleşik Devletleri’nin ilköğretim sınıflarındaki öğretmen ve öğrencilere yönelik hazırlanmış, Matematik ve Fen derslerinde eğitim ve öğrenimi geliştirmeyi hedefleyen internet tabanlı bir sistem. Amerikan ulusal ve eyalet müfredatlarıyla örtüşen Adaptive Curriculum, kullanıcılarına sunduğu zengin “Öğrenme Nesnesi” kütüphanesi sayesinde matematik ve fen öğrenimini kolay ve eğlenceli hale getiriyor.

Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti, Sebit’in kazandığı uluslararası başarı ile ilgili olarak şu değerlendirmeyi yapıyor; “Adaptive Curriculum ile öğrenci ve öğretmenlere, gelişmiş görsel içerik ve etkileşimle harmanlanmış, kişiselleştirilmiş öğrenme süreci yaşatan e-eğitim çözümleri sunuyoruz. CODiE Ödülü ile Adaptive Curriculum, Internetteki En İyi Eğitim Çözümü ödülünü almasıyla alanındaki öncülüğünü kanıtlamış bulunuyor. Benzer şekilde, Sebit’i eğitim teknolojileri alanında dünyadaki lider şirketlerden biri olarak tanımlayan CODiE Ödülü, bu yoldaki inancımızı ve motivasyonumuzu artırıyor.

:: Türkiye’deki Vitamin’i kullanıyor musunuz?

Bilgi için: Sebit
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vitamin’e ABD’den En İyi Eğitim Ödülü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vitamin’e ABD’den En İyi Eğitim Ödülü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vitamin’e ABD’den En İyi Eğitim Ödülü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "