Okunma

Vodafone 3G’nin Limitlerini Zorladı


30 Nisan 2009 Perşembe 15:41
Vodafone 3G’nin Limitlerini Zorladı

3G imtiyaz sözleşmelerinin imzalandığı bugün GSM sektörü oldukça hareketliydi. Vodafone İstinyePark’ta düzenlenen 3G demo etkinliğinde 21,1 mbps hızını sunan ve 3G teknolojisinin en yoğun kullanılacağı USB stick modelleri, basın mensuplarıyla birlikte test edildi. Basın mensupları testin ardından, Vodafone’un 3G destekli cihazlarıyla canlı 3G denemesi ve görüntülü görüşme yaptılar.

Vodafone Türkiye, Çin’den gelen Ar-Ge uzmanlarının eşliğinde Vodafone’un merkezinden Full HD film aktarımı (stream) gerçekleştirdiler. Buradaki önemli bir fark, filmin indirilmeyip, dizüstü bilgisayara bağlı 3G USB stick yardımıyla aktarılarak izlenmesinde gizli. Bu ve daha fazla bilgiyi sizin için Vodafone Türkiye Teknoloji 3G Program Yöneticisi Ferhan Günen’den aldık.

İzleyin.

:: 3G hakkındaki düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Vodafone 3G’nin Limitlerini Zorladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yavrum benim almanyada7.2 Mbit veriyorlar 3G mobile Internet icin. Güzelim türkiyemde 21 Mbit verecekler HELAL VODAFONE SANA
  Yani bu gidisle TürkKAzikKomdan kurtulacaz

 2. SDN Okuru dedi ki:

  gelsınde tt net ten kurtulalım gerçekten bıktıdrılar iyice

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Vodafone’un bu hizmeti beni gelecek için umutlandırdı.
  4G’deki gelişmelerde gerçekleştiğinde, gelecekte pek çok Avrupa Birliği ülkesini en azından bu konuda geride bırakacağız diye düşünüyorum.
  Ellerinize sağlık.
  Ahmet DOĞAN

 4. SDN Okuru dedi ki:

  21 megabit değil 21 gigabit hız verse kaç yazar 2-3 mb veri kullanmaya bile kontör dayanmıyor bu pahalılıkla 8g yapsan yine vız gelir tırıs gider vodafone

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Fiyatlar çok yüksek olmazsa almayı kesinlikle düşünüyorum….

" Vodafone 3G’nin Limitlerini Zorladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone 3G’nin Limitlerini Zorladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone 3G’nin Limitlerini Zorladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "