Okunma

Vodafone Büyümeye Devam Ediyor


14 Kasım 2012 Çarşamba 08:18
Vodafone Büyümeye Devam Ediyor

Vodafone Türkiye’nin toplam gelirleri 2012-13 mali yılının ilk yarısında bir önceki mali yılın aynı dönemine göre %19,1 artışla 2,7 milyar TL’ye ulaştı. İlk yarıyıl sonu itibariyle, abone sayısı 18,7 milyona ve mobil gelir pazar payı %28,9 seviyesine yükseldi.

Vodafone, 2012-13 mali yılının Nisan-Eylül 2012 dönemine ait yarı yıl sonuçlarını açıkladı.

Vodafone Türkiye’nin toplam gelirleri 2012-13 mali yılının ilk yarısında bir önceki mali yılın aynı dönemine göre %19,1 artışla 2,7 milyar TL’ye ulaşırken, şirket 12 çeyrektir çift haneli büyümesini devam ettirdi. Vodafone Türkiye’nin mobil gelir pazar payı mali yılının ikinci çeyreğinde, bir evvelki çeyreğe göre 0,4 puan artarak %28,9’a yükseldi.

   

Şirketin toplam abone sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 0,9 milyon artarak 18,7 milyon olarak gerçekleşti. Faturalı abone sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre 1,2 milyon artış ile 6,5 milyona çıkarak şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştı.

Vodafone Türkiye’nin faturalı ve faturasız aboneler için ortalama ARPU’su (abone başına gelir) mali yılının ikinci çeyreğinde 22,3 TL olarak gerçekleşti.

Şirketin, 2012-13 mali yılının ilk yarısında Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr (FAVÖK)’ü 454 milyon TL’ye ve FAVÖK marjı da geçen yılın aynı dönemine göre 1,7 puan artışla %16,9’a yükseldi.

Mobil internet gelirlerinde %101 artış

Şirketin, akıllı cihaz penetrasyonunu geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık iki kat artışla %17,7’lik seviyeye çıkarması, mobil internet ve data gelirlerine de yansıdı. Geçen senenin aynı yarıyılına göre mobil internet gelirlerinde %101 ve data gelirlerinde %54 artış kaydetti.

Şirket en ileri teknolojileri yenilikçi çözümlere dönüştürerek sunduğu, “toplam iletişim hizmetleri stratejisi” sayesinde kurumsal müşteri segmentindeki servis gelirlerinde geçen yılın aynı dönemine göre %39 oranında artış kaydetti.

:: Hangi operatörü kullanıyorsunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Vodafone Büyümeye Devam Ediyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  3 sene once vodocu olduk devam. 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  vodafone mobil internetin hizi cok dusuk. 96 kbps hic bir isimize yaramiyor. en dusuk kalitede bile video izlenemiyor. hizi biraz arttirsinlar lutfen….

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell den vodafone gectigime son derece memnunum.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Valla bugun turkceli birakip gectim bendeee

" Vodafone Büyümeye Devam Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone Büyümeye Devam Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone Büyümeye Devam Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "