Vodafone yeni logo ile devam ediyor


06 Ekim 2017 Cuma 11:13
Vodafone yeni logo ile devam ediyor

Dünya çapında faaliyet gösteren Vodafone, önemli bir kurumsal değişikliğe gidiyor. Bugün düzenlenen basın toplantısı ile Vodafone’un yeni logo ve sloganı duyuruldu.

Vodafone yeni logolu döneme geçiyor!

Dünya çapında toplamda 36 ülkede hizmet veren Vodafone, uzun yıllardır kullandığı logosunda değişikliğe gitti. Uzun yıllardır kullandığı beyaz halka içindeki apostrof logosu artık etrafındaki beyaz halkadan ayrılarak daha sade ve dinamik hale getirildi.

vodafone

Ülkemizde yeni logo ve “Hazır mısınız?” sloganı ile tanıtılan yeni logo bugünden itibaren şirketin tüm faaliyet gösterdiği alanlarda kullanılmaya başlanacak.

Vodafone Türkiye’nin Çırağan Sarayı’nda düzenlediği basın toplantısı ile yeni reklam filmini ve güncellenmiş logosunu resmi olarak tanıttı. Yapılan basın toplantısında yenilenmiş logo ile markanın kullanıcılarının hayatlarına kolaylaştırma adına kararlılıkları da dile getirildi.

“Geleceğe hazır mısınız?” sloganı ile önümüzdeki yıllarda hayatımıza girecek olan 5G ve IoT gibi yeniliklerin de operatör tarafından dikkatle takip edildiği dile getirildi.

17 ülkeden 30 bin kişiyle araştırma yapıldı

Vodafone’un marka konumlandırma stratejisi ve reklam kampanyaları, kapsamlı araştırma ve konsept testlerinin ardından geliştirildi. Araştırmalar için, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 17 ülkeden 30 bine yakın kişinin kalitatif ve kantitatif görüşleri alındı.

Vodafone, insanların geleceğe dair iyimser bakış oranını anlamak için 14 ülkede yaklaşık 13 bin kişiyle bir kamuoyu araştırması da yaptırdı. YouGov tarafından yürütülen araştırmada şu sonuçlar ortaya çıktı:

 • Her yaştan insan, önümüzdeki 20 yılda yaşanacak teknolojik inovasyonun gelecek üzerinde olumlu etkileri olacağına inanıyor.
 • Gelecek hakkında en iyimser olanların, 18-24 yaş arası kişiler olduğu görülüyor. Araştırmaya katılan gençlerin %62’si, yaşam standartlarının 20 yıl sonra bugüne kıyasla çok daha iyi olacağını düşünüyor.
 • Tüm yaş gruplarından katılımcılar, genel olarak, hem kendilerinin hem de çocuklarının yaşam standartlarının bundan 20 yıl sonra çok daha iyi olacağına inanıyor.

Geleceğin ilk 10 yükselen trendi belirlendi

Vodafone ayrıca, ev ve iş yaşamını dönüştürebilecek ilk 10 yükselen trendi belirlemek için Futerra Danışmanlık ile birlikte çalıştı. Araştırmada 5 ülkenin önde gelen gelecek bilimcilerinin belirlediği bazı teknolojik gelişmeler şöyle sıralandı:

 • Ailelerin barınma ihtiyaçlarındaki değişimlere bağlı olarak, ev inşaatı için 3D yazıcıdan basılmış parçalar yerine 4D yazıcıdan basılmış parçalar kullanılacak.
 • Güneş panelleri gibi temiz enerji kullanımının çatılardan pencerelere, duvarlara ve hatta bazı otoyollara yaygınlaşmasıyla global enerji üretimi kapasitesi de 5 katartacak.
 • Organ ve uzuvları 3D biyolojik yazıcıdan basmak gibi, kişiye özel tıbbi müdahaleler mümkün olacak.
 • Saatte 966 km hızlara varan trenler sayesinde şehirlerarası ulaşımda yeni bir dönem başlayacak.
 • Yağmur suyu toplama, yeraltı suyu ikmali ve tuzdan arındırma gibi büyük ölçekli su toplama projeleriyle, su sıkıntısı yaşanan yerlerdeki 1,2 milyar insanın hayatı dönüşecek.
 • Tarımda bağlantılı sensör kullanımının üç katına çıkmasıyla verimlilik artarken, etin yerine geçecek yeni protein kaynakları geliştirilecek.yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Vodafone yeni logo ile devam ediyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Öncelikle logo gerçekten başarılı hoş duruyor,inkar edilemez bir dünya markası ama 36 ülkede faliyet gösterişibüyük bir sükse ile söylenebilir ama ortada bir gerçek var türkiyede bariz bir şekilde çekmiyor 2017 yılının son çeyreğinde istanbulun göbeğinde çekmiyor bunu düzeltemedikleri sürece ne yaparsalar yapsınlar türk halkı için boş ve anlamsız,reklamları ve sloganlarını görünce gülümseyip kahkahalar attığım bir dünya markası 😁

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok kötü eski logo daha güzeldi.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne değişmiş ki halen Vodafone işte, karmakarışık bir sürü saçma tarifeler, çekmeyen operatör devam ediyor. Logosuna dikkat bile etmedim bunca yıl

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Kafa yapısındaki müşteri kazıklama politikasını değiştirmediği sürece neyi değiştirirse değiştirsin bir önemi yok.

  RED Abonesiyim ancak hattımın İnternet paketindeki kota kendi kendine kullanım olmadığı halde azalıyor. Üstelik hediye İnternet paketim varken. Müşteri temsilcisini arıyorum çok bilmişlik taslıyor. Teknoloji içinde 20yıldır varım ancak adamlar sanki ilk defa internet kullanıyormuşuz gibi ahkam kesiyor. Vodafone rezillikten başka bir şey değil.

" Vodafone yeni logo ile devam ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone yeni logo ile devam ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone yeni logo ile devam ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!