Okunma

Vodafone’dan Kadınlara Can Suyu Sermayesi


26 Aralık 2012 Çarşamba 11:29
Vodafone’dan Kadınlara Can Suyu Sermayesi

Türkiye Vodafone Vakfı’nın sosyal ve ekonomik hayatta kadının varlığını güçlendirmek hedefiyle hayata geçirdiği Teknolojide Kadın Hareketi projesinin eğitim dönemi Gaziantep’te tamamlandı.

Eğitimin ardından düzenlenen törenle, teknolojiyi en verimli şekilde kullanarak iş fikri geliştirmeyi başaran 3 kadına can suyu sermayesinin sağlanacağı “Teknolojide Kadın Hareketi Yarışması”na start verildi. Yarışmayı başlatmak üzere, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray kronometreyi çalıştırdı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayelerinde; Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) işbirliğiyle hayata geçirilen Teknolojide Kadın Hareketi projesinin eğitim ayağı, İzmir, İstanbul, Samsun ve Ankara’nın ardından son durak olan Gaziantep ile tamamlandı. Eğitimler, iş gücünde bulunan ve çalışmayan kadınlar olmak üzere 2 ayrı fazda düzenlendi.

Birinciye 15.000 TL’lik can suyu sermayesi

Projenin eğitim fazının tamamlanmasının ardından “Teknolojide Kadın Hareketi Yarışması” başlatıldı. Proje kapsamında eğitim almış ya da almamış, teknolojiye dayalı, uygulanabilir bir iş fikrine sahip tüm kadınların katılımına açık olan yarışmanın başvuruları 6 Şubat 2013’e kadar devam edecek.

Yarışmanın sonuçları Mart 2013’te açıklanacak. Adayların Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, KAGİDER Başkanı Dr. Gülden Türktan ve TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın da aralarında bulunduğu jüri tarafından değerlendirileceği yarışmada, birinci olan kadın 15.000 TL, ikinci 10.000 TL ve üçüncü 7.500 TL can suyu sermayesi ödülü alacak.

Ayrıca ilk 3 girişimci kadın, Vodafone’dan 1 yıllık mobil iletişim hizmetleri paketi ve KAGİDER üyelerinden 1 yıllık mentorlük hizmeti kazanacak.

:: Teknolojide Kadın Hareketi projesi tamamlandı.

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vodafone’dan Kadınlara Can Suyu Sermayesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone’dan Kadınlara Can Suyu Sermayesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone’dan Kadınlara Can Suyu Sermayesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "