Volkswagen, ABD ile 4,3 milyar dolara anlaştı!


11.01.2017 05:00:00
Volkswagen, ABD ile 4,3 milyar dolara anlaştı!

Otomobil endüstrisinin önemli isimlerinden Volkswagen, ilk olarak ABD’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan karbon emisyonu skandalı sonrasında ağır yaptırımlara maruz kalarak büyük darbeler aldı.

Geçtiğimiz günlerde 70 bin aracı geri çağıracağını duyurarak skandalın izlerini temizlemeye devam eden Volkswagen’in, ABD’deki yöneticilerinden birisinin FBI tarafından tutuklandığını dün sizlere duyurmuştuk.

Yaşanan onlarca olumsuzluğun ardından nihayet, Alman otomotiv devi sevindirici bir haberin duyurusunu gerçekleştirdi.

Anlaşma, ABD yetkilileri onaylarsa devreye girecek!

Volkswagen tarafından yapılan açıklamada, ABD’li yetkililer ile dizel emisyon skandalı konusunda cezalara ve suçlamalara çözüm bulabilmek için 4,3 milyar dolar karşılığında anlaşma yoluna gidileceği belirtildi.

17-01/11/p-e2bdadec-c5c3-45af-887e-3b9a6a7a338d.jpg

Şirketin ülke ile uyumu için ciddi adımların atılmasına yardımcı olacak anlaşmanın geçerlilik kazanabilmesi için, ABD mahkemelerinin yanı sıra Volkswagen Yönetim ve Denetim Kurulu tarafından onaylanması gerekiyor.

Volkswagen CEO’su Matthias Mueller ve yönetim kurulunun, bugün düzenlenmesi beklenilen bir toplantı ile bu anlaşmayı ele alacağı belirtiliyor.

Ayrıca Volkswagen, anlaşma ile birlikte dizel araçlarında emisyon hilesi yaptığını ve bu hata nedeniyle pişman olduğunu kabul etmiş olacak.

:: Sizce Volkswagen, emisyon skandalının üstesinden gelmeyi başabilir mi?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Volkswagen, ABD ile 4,3 milyar dolara anlaştı!” üzerine 6 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Türkiye'nin de ceza kesmesi lazım. Şerefziler insanları kandırdılar.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Almanya ya operasyon yapılıyor dünyanın gözü önünde yasal olarak haraç alıyorlar. Umarım biribirlerini yerlerde dünya bu vampirlerden kurtulur. Biz karşılık beklemeden yardım ederken bunlar fakir ortadoğu yu sömürüyorlar bu adaletsizlikleri bunların sonu olacak.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Kafir, kafiri ısırmaz, örnek mi dünya üzerine bir bakın sıkıntıda olanlar kim

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Söke söke haraç aldılar valla.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Sevindirici mi ? Bize ne Volkswagen'dan ???

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Bu hile hurda işine inananlara şunu söylemek gerek.
   Katarlı şirket Vw grubunun büyük bi hissesini aldıktan sonra geriye dönük olarak bu şekilde adamlardan para koparmak için böyle birşey ördüler. Tüm plan şirketin imajını kötülemek zarara uğratmak böylece katarlı gurubun hisseleri bırakmasını sağlamak veya ucuz yoldan para çarpmaktı ve buda oldu. Yoksa vw iyi mi kötü mü diye buyrun gelin avrupayı dolaşın.

  Yorum yazın