Okunma

Lamborghini satılığa mı çıkıyor?


12 Ekim 2019 Cumartesi 23:59
Lamborghini satılığa mı çıkıyor?

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Volkswagen Lamborghini satışı için harekete geçti. Peki süper lüks otomobilleri ile bildiğimiz Lamborghini satış sürecine başarısızlığından dolayı mı geldi?

Volkswagen Lamborghini satışı ile sıcak para bulacak!

volkswagen lamborghini satışı lamborghini satış nedeni sdn 2

Şirketin Lamborghini’yi satış çıkartmasının arkasındaki asıl neden olarak, elektrikli otomobil sektörüne yapacağı yatırımlar için ihtiyacı olan sıcak para olduğu söyleniyor.

Lamborghini’nin satılması durumunda elde ettiği gelir ile birlikte elektrikli otomobillere çok daha ciddi yatırımlar yapmayı planlayan Volkswagen, 2030 hedeflerine daha emin adımlarla ilerlemek istiyor.

2030 yılına kadar 220 milyar dolarlık market değeri hedefine ulaşmayı planlayan Volkswagen’in market değeri, şu anda yaklaşık 90 milyar dolar.

11 milyar dolar değerindeki Lamborghini’nin satışının gerçekleşmesinin ardından gelen bütün parayı elektrikli otomobillere yatıracağını varsayarsak, elektrikli otomobil sektöründe Volkswagen’in çok ciddi atılımlar atacağını öngörmek çok da zor olmayacak.

Şirketin bünyesinde bulunan birçok marka arasından neden Lamborghini’yi seçtiği bilinmiyor. Fakat analistlerin birçoğuna göre bu seçimin asıl nedeni, Lamborghini markasının başarısızlığı değil.

Markanın satılması en kolay otomobil markalarından birisi olarak kabul edilmesinde yattığı düşünülüyor.

Bu durum şu anda her ne kadar söylentiden ileriye gidememiş olsa dahi, Volkswagen‘in daha önce yaptığı elektrikli otomobil yatırımları ve açıkladığı 2030 hedefleri göze alındığında oldukça muhtemel bir hamle olarak göze çarpıyor.
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Lamborghini satılığa mı çıkıyor?”

 1. Anonim dedi ki:

  İki ciklet bir sakızla aldım orayı. Boşuna uğraşmasınlar. Oyuncak araba yaptıracam….

 2. erhnakpnr412174 dedi ki:

  Koskoca firma nasıl satılağa çıkar aklım almıyor

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Vizyonsuz zenginlerimiz; alsanıza şu markayı! Size teklif edilen Jaguar Land Rover’ı kaçırdınız Rahmi Koç. Volvo kaçtı, Saab kaçtı. Sıfırdan otomobil üretin bakalım 2040ta bile dünya markası olamayacaksınız!

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Elektrikli motorun performans kapasitesi superspor otomobilleri
  bitirecek. Belli ki vosvos değeri düşmeden lambo yu satma derdirde.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hakkı reyis al işte satıyormuş adamlar

 6. Anonim dedi ki:

  Yeni bir marka yaratacağımıza Lamborghini gibi ünlü bir markayı satın alıp sadece lüks spor otomobil yerine düşük segmentlerde de araba üretebiliriz yani. Çok daha mantıklı gibi…

  1. karadeniz45 dedi ki:

   Bizim millet onada bir laf bulur.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

   11 milyar dolar verip lamborghini’yi sedan aile arabası mı yapacaz.

 7. Anonim dedi ki:

  elektirikli araçlarda araba içerisine sanal benzini sesini simule eden kazanırın bu saaten sonra -ahtapok-

" Lamborghini satılığa mı çıkıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lamborghini satılığa mı çıkıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lamborghini satılığa mı çıkıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "