Volkswagen logosunu Corona virüse uyarladı!


25 Mart 2020 Çarşamba 14:00
Volkswagen logosunu Corona virüse uyarladı!

Corona virüsü pandemisi nedeniyle, dünyadaki otomobil üreticileri üretimi geçici olarak durdurdu. Bazıları, hastalıkla mücadeleye yardımcı olmak için otomobiller yerine solunum cihazları ve hatta yüz maskeleri üretmeye başladı. Corona virüsü ile mücadelede önlem gereği, dünyanın dört bir yanındaki insanların, evde kalmaları ve hastalığın daha fazla yayılmasını önlemek için sosyal mesafe kuralını uygulaması tavsiye ediliyor.

Audi’den sonra Volkswagen de sosyal mesafeye teşvik ediyor

Audi‘den sonra Volkswagen de, insanların birbirinden uzak durması adına sosyal mesafeye teşvik etmek için resmi logolarını geçici olarak değiştirdi. İki otomobil üreticisi logolarına bir miktar “mesafe” ekledi.

Audi sosyal mesafe logosu

Güncellenmiş Audi logosundaki dört bağlantılı rozet birbirinden ayrılırken Volkswagen “V” ve “W” harfleri arasına biraz boşluk koydu. İki otomobil üreticisi kendi web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında yeni “sosyal mesafe” logolarını yayınladılar.

Volkswagen, altyazılı bir video hazırladı: “Volkswagen’de gelenek olarak tüm krizlerde birlik oluyoruz ve birbirimizi destekliyoruz. Birlikte bu krizi aşmamızı sağlayacak yeni yollar ve çözümler bulacağımızdan eminiz. Şu anda, disiplinli davranış ve hijyen kurallarına uymamız oldukça önemlidir. Güvende kalın, sosyal mesafeyi koruyun!” Benzer şekilde de Audi, “Evde kal. Mesafeyi koru.” demişti.

Yeni logo otomobillerde yer alacak mı?

Yeni logolar, Corona virüsü zamanları için geçerli olduğundan geçici bir yenilik taşıyor. Bu nedenle, sosyal mesafeye hitaben aralık bırakılmış yeni tasarımlar yeni üretilen araçlarda görülmeyecek. Corona virüsü dünyaya yayılmaya devam ederken, tabloyu iyileştirmek ve enfekte önlemi için izolasyon önlemleri gereğince sosyal mesafeye önem vermemiz gerekiyor. Volkswagen’in videosunu buradan izleyebilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Volkswagen logosunu Corona virüse uyarladı!”

 1. Anonim dedi ki:

  🙂

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Orijinalden daha güzel.
  Yeni logoyu otomobillerde görmek daha güzel olur.
  Herkes takımına göre veya kırmızı beyaz renklendirir.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu caps değilmiydi ya. Espiri sanıyodum ben onları 😁😁😁

" Volkswagen logosunu Corona virüse uyarladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Volkswagen logosunu Corona virüse uyarladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Volkswagen logosunu Corona virüse uyarladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "